צוות מלרד אסותא. קרדיט: דוברות אסותא

‏חולה קורונה ראשון נפטר בישראל, מספר החולים עלה ל-883 | כותרות השבת

אריה אבן, בן 88 מירושלים, הוא הקורבן הראשון בישראל מנגיף הקורונה. אבן, ניצול שואה, עלה לארץ מהונגריה בשנת 1949. הוא הותיר אחרי ארבעה ילדים, 18 נכדים ונין אחד.

מניין החולים בנגיף הקורונה בישראל עלה ל-883 בני אדם. 19 מביניהם במצב בינוני ו-15 במצב קשה. 812 הנותרים מוגדרים במצב קל ו-36 החלימו.


בין החולים אובחן גם השחקן והקומיקאי בן ה-75, טוביה צפיר שמאושפז במצב קל בביתו.

גם בעלי בית״ר ירושלים, משה חוגג אובחן כחולה קורונה. חוגג נכנס לבידוד בתחילת השבוע לאחר שהיה בקרבת חולה קורונה. לאחר שהגיעו תוצאות הבדיקה שעבר, התברר כי חלה בנגיף. חוגג לא סובל מתסמינים כלשהם ומצבו טוב.

ארגון הבריאות העולמי הזהיר כי נגיף הקורונה עלול לגרום להידבקות ולמוות גם של אנשים צעירים, שעליהם גם להימנע מהפצתו לאנשים מבוגרים ופגיעים יותר. מנכ"ל ארגון הבריאות העולמי טדרוס אדהנום אמר במסיבת עיתונאים וירטואלית כי "יש לי מסר לצעירים: אתם לא בלתי מנוצחים, הנגיף הזה יכול להכניס אתכם לבית חולים למשך שבועות או אפילו להרוג אתכם. אפילו אם לא תחלו, הבחירות שאתם עושים יכולים להיות ההבדל בין חיים ומוות למישהו אחר". מומחה החירום הבכיר של ארגון הבריאות העולמי ד"ר מייק ראיין, אמר כי יהיה צורך ב"גשרים אוויריים" כדי לשלוח אספקה לעובדי בריאות חיוניים ברחבי העולם.

קשיש בן 82 שאובחן כחולה בקורונה הועבר מבית החולים בילינסון לבית החולים השרון בפתח תקווה. מצבו של החולה, עם מחלות רקע רבות וקשות, קריטי. בעת ההגעה למחלקה עבר החייאה בהצלחה.


הרשות הפלסטינית עדכנה כי אובחנו ארבעה מקרים חדשים של נגיף הקורונה, שלושה מהם ברמאללה ואחד בחברון. עם אבחון החולים החדשים, מניין הנדבקים ברשות עלה ל-52 בני אדם, מתוכם 17 החלימו.

ישראליים רבים יצאו במהלך השבת לטיולים בזכות מזג האוויר. בעקבות כך, משרד הבריאות יצא באזהרה כי במידה והציבור לא יענה להנחיות, "לא יהיה מנוס מלהחמיר את הצעדים".

ישראלים רבים עדיין תקועים בדרום אמריקה ובמדינות נוספות בעולם. הישראלים מבקשים סיוע כדי לחזור לארץ. אל על הוציאה שני מטוסים להודו כדי להשיב הביתה מאות ישראלים.

נגיף הקורונה ממשיך להכות באיטליה: 546 איטלקים מתו ביממה האחרונה. בספרד מתו עד עתה 1,326 איש וכ-25 אלף נדבקו בנגיף.

בגרמניה מתו עד עתה 46 איש ו-16,662 נדבקו.

באנגליה מתו ביממה האחרונה 39 בני אדם. ראש הממשלה הבריטי בוריס ג׳ונסון הודיע כי כל בתי הקפה, הברים והמסעדות יהיו סגורים עד להודעה חדשה.

בדרום קוריאה עלה מניין המתים ל-102.

הרשויות בסין דיווחו כי זהו היום השלישי ברציפות שבו לא התגלו נדבקים נוספים בנגיף הקורונה.

ירדן הטילה עוצר כללי במדינה והבהירה כי הפרתו תחשב לעונש שבגינו ניתן יהיה לשלוח מפרים למאסר של שנה בכלא. סגר הוכרז גם בסוריה.

9 אנשי צוות במיון בבית החולים רמב״ם נכנסו לבידוד וכך גם חמישה אנשי צוות מבית החולים הלל יפה לאחר שנחשפו לחולי קורונה.

במושב גילת בדרום אובחנו שבעה תושבים שנדבקו בנגיף הקורונה.

עובד בבית הלבן השייך לצוות של סגן הנשיא מייק פנס אובחן כחולה קורונה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: