תגובות

חשיפה ראשונה: אלפי משגיחי כשרות פוטרו ונשארו ללא עבודה ותנאים בעקבות משבר הקורונה

בהמשך לכתבה שעשינו לפני כשבועיים על כך שישנה הערכות לפיטורי מאות משגיחי כשרות, היום זה כבר רשמי, בעקבות משבר הקורונה אלפי עסקים ברחבי הארץ סגרו את בתי הקפה המסעדות והמזנונים, בתי מלונות קיבלו ביטולים לחופשת הפסח וחברות תיירות ומפעלים המייצרים מזון מחו"ל נמצאים ככל הנראה ללא כל פיקוח כשרותי ויתכן מאוד שמוצרים רבים אשר יגיעו מחו"ל יהיו ללא כל השגחה של גוף כשרות.

האם הרבנות לקראת הסרת כשרות ממפעלים מחו"ל? יצאנו לבדוק.


רבנויות רבות ומועצות דתיות ברחבי הארץ נסגרו וגם ברבנות הראשית לישראל עברו למתכונת מצומצמת יותר ושלחו כמה עובדים לביתם.

מסמך מבעל עסק למשגיח כשרות

משה לוי משגיח כשרות מאזור המרכז מספר למערכת שלנו כי כל יום שעובר עוד ועוד עסקים נסגרים המשגיחים לקראת משבר כשרותי שלא נראה כמותו מעולם, משגיחי רבים הולכים לחתום אבטלה וחלקם לא יכולים לחתום אבטלה כי לא היה בינם לבין המסעדה יחסי עובד ומעביד.

בשבוע האחרון קיבלו משגיחים רבים מכתבים על כך שהם יכולים לצאת לחופשה ללא תשלום חלקם גם קיבלו מכתב פיטורים, בקרב משגיחים רבים ישנו כעס גדול על כך שהדבר היה יכול להסתדר, הרבנות הייתה יכולה להסדיר שעה אחת קודם את כל מערך הכשרות כפי שפסק בית המשפט העליון לפני כשנתיים המצב שלהם וגם של המשגיחים היה בהרבה יותר טוב המשגיחים היו עובדי מדינה או עובדי חברת כח אדם, אבל את אף אחד זה לא מעניין את המשכורות שלהם הם קיבלו ויקבלו בזמן.

גורם בכיר מהרבנות סיפר כי יתכן מאוד שגם לאחר שיגמר משבר הקורונה עסקים רבים לא יוכלו לעמוד בתשלומי הכשרות ויחליטו לעבוד ככל הנראה ללא כשרות ולהחזיר חובות.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: