‏אדלשטיין פיזר את המליאה: לא תהיה הצבעה על הקמת וועדות – כחול לבן תעתור לבגץ'

הצעת הפשרה של אדלשטיין: במהלך היום הופצו ידיעות כוזבות על הצעת הפשרה של יו"ר הכנסת. כדי למנוע אי הבנות, זאת ההצעה: להקים ועדה מסדרת כבר היום, כאשר עד לשבוע הבא היא תהיה פריטטית ולאחר מכן הנושא יובא להכרעת המליאה. מטרת ההצעה היא לאפשר את הפיקוח הפרלמנטרי באופן מיידי, כאשר בשבוע הקרוב שתי המפלגות יוכלו לנסות להגיע להסכמות, ובכל מקרה הנושא יוכרע בתוך ימים ספורים בלי לפגוע בפיקוח על עבודת הממשלה. בימים אלו הכנסת תוכל להתארגן על אופן קיום הדיון וההצבעה תחת מגבלות הקורונה.

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין: "כחול לבן ושותפותיה התנהלו באופן שערורייתי. ראשיה סירבו לראות את טובת הציבור שמתמודד עם בעיות קשות שנוצרו כתוצאה מנגיף הקורונה. אמרתי במהלך כל היום לנציגי המפלגות: אל תחשבו על הכותרת של העיתון, תחשבו על הציבור. לא יקרה כלום אם במהלך שבוע אחד תהיה ועדה פריטטית ובינתיים נכין את מליאת הכנסת לאפשרות קיום דיון והצבעה".


נוכח העדר ההסכמות בין הליכוד לכחול לבן על הקמת הוועדה המסדרת ויתר הוועדות הרלוונטיות, בכוונתו של אדלשטיין להביא את הנושא להצבעה במליאה כבר בשבוע הבא.

מכחול לבן נמסר: יולי אדלשטיין פועל לרמוס את הדמוקרטיה הישראלית בשליחות בנימין נתניהו. המשבר שבו מצויה ישראל מחייב כנסת פעילה שעובדת למען האזרחים. נעתור לבג״ץ כדי לעצור את הטירוף.

לפני נעילת הישיבה אמר אדלשטיין: "ביליתי לא מעט שעות גם אתמול וגם היום בניסיון להגיע להסכמה בין סיעות הבית. הצעתי גם פשרה שלדעתי הייתה יכולה לעשות "התחל" לעבודת הכנסת כבר עכשיו, אולי אפילו בשעות האלה.

כל המאמצים האלה לא נשאו פרי, הפשרה שלי נדחתה ולכן לא יהיה מנוס אלא להביא את הנושא הזה להצבעה במליאה. אני מאוד מקווה וגם פונה לנציגי הסיעות שיושבים כאן, וחלקם גם ראשי סיעות, שלפחות על התהליך תהיה הסכמה. אנחנו צריכים, תחת המגבלות, לנהל גם דיון כי כל נושא שיש בו הצבעה יש זכות לחברי הכנסת לקיים דיון אישי וגם לקיים הצבעה. את ההצבעה אנחנו נמצא דרכים לקיים, דיון זה עניין מורכב יותר לכן אני מאוד מבקש שהסיעות יסכימו לפחות על איך אנחנו עושים את זה.

גם לי מאוד לא נעים שראיתי עכשיו חברי כנסת שלא יכולים להיכנס למליאה אבל אלה ההנחיות. למען הסר ספק יתקיים כל ההליך הדמוקרטי וכל הפיקוח הפרלמנטרי ברגע שאנחנו נהיה ערוכים לכך. אין לי כל כוונה למשוך את הנושא הזה."


הישיבה הבאה תתקיים ביום שני ה- 23/3/20.

(קרדיט צילום: דוברות הכנסת – עדינה ולמן)


תגובות לכתבה:

  1. אדר

    מעשה נבלה אנטי דמוקרטי !!!

  2. אדר

    מעשה נבלה אנטי דמוקרטי !

כתיבת תגובה: