צחי הנגבי נחשף לחולה קורונה – והגיע להשבעת הכנסת

אל הכנסת הגיע בצהריים מידע שלפיו צחי הנגבי בא במגע עם מישהו החשוד כחולה קורונה, בעלה של חולה.

קצין הכנסת הממונה על הבריאות במשכן ביקש מהנגבי שלא להגיע להשבעה, אך הוא סירב לדרישה וביקר במשכן אחר הצהרים.


משר החקלאות צחי הנגבי נמסר כי הוא וחברי הכנסת רם בן ברק ואלון שוסטר השתתפו ביום רביעי שעבר בכינוס חירום של ראשי המועצות האזוריות בכפר המכביה בנושא החקלאות בצל הקורונה. חברי הכנסת בן ברק ושוסטר התבקשו על ידי קצין הכנסת שלא להגיע להשבעתם היום, לאחר שנודע כי בכינוס זה השתתף גם בעלה של אישה שנדבקה בנגיף. 10 דקות לפני תחילת טקס ההשבעה הודיע קצין הכנסת גם לשר הנגבי על הדבר. השר נשאר בחדרו, עלה להישבע במרחק ניכר מכל אדם אחר, ויצא מן הכנסת. במהלך הערב יודיע קצין הכנסת לחברי הכנסת מה העלתה בדיקת האדם שהשתתף בכינוס האמור.

מדובר הכנסת נמסר כי היום (16/3) בצהריים נתקבלה פנייה מטעמו של חכ אלון שוסטר למזכירות הכנסת ולפיה חבר הכנסת שוסטר וחברי הכנסת רם בן ברק וצחי הנגבי נכחו בשבוע שעבר באירוע משותף ובקרבתו של אזרח שבת זוגו אובחנה כחולת קורונה.

קצין הכנסת, ניצב יוסף גריף, קיים בדיקה של האירוע במסגרתה שוחח עם בן זוגה של החולה ומשיחה זו עלה כי למרות שטרם קיבל את תוצאות בדיקת הקורונה שערך אתמול – העיד על עצמו כסובל מכל התסמינים המוכרים.

ניצב גריף פנה לחברי הכנסת וביקש מהם לנקוט במשנה זהירות ולא להגיע לכנסת ולהשבעה כל עוד לא התקבלו תוצאות לבדיקתו של האזרח.

השר הנגבי שכבר היה נוכח בבנין ואושרה כניסתו ע״י הקצין בזמן הבדיקה, עודכן אף הוא במידע הנוסף שהתקבל ועל כן הובהר לו שרצוי שיעזוב את משכן הכנסת.


יודגש כי קצין הכנסת עדכן בדברים את פרופ סיגל סדצקי- הממונה על בריאות הציבור במשרד הבריאות וביקש ממנה לקבל בהקדם האפשרי את תוצאות בדיקתו של האזרח – על מנת לשלול אפשרות של הדבקותם של חברי הכנסת.

מנכל הכנסת אלברט סחרוביץ :״ כמי שאמון על שלומם ובריאותם של כל באי הבית ועל המשך פעילותה הסדירה של הכנסת אבהיר שכל עוד לא תגענה התוצאות אשר יפריחו את אפשרות ההדבקות – לא תתאפשר כניסתם של חברי הכנסת למשכן״


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: