המשטרה פתחה ב-52 תיקי חקירה נגד מפרי בידוד ו-7 נוספות בעקבות הפצת הודעות כזב

המאבק הלאומי למניעת התפשטות נגיף הקורונה בישראל: מאז תחילת החודש נרשמו עליות חדות בפניות אזרחים למוקדי המשטרה. עד כה המשטרה פתחה ב-52 תיקי חקירה נגד מפרי בידוד. היום נפתחו 7 חקירות נוספות בעקבות חשד להפצת הודעות כזב (Fake news)

אכיפה וחקירה:
משטרת ישראל ממשיכה בפעילות מוגברת במישור הגלוי והסמוי, במטרה לסייע למשרד הבריאות במאמצי האכיפה. ככל שעולה חשד לקיומה של עבירה פלילית, משטרת ישראל פועלת בהתאם למדיניות ולהנחיות נגד אותם מפרי צווים על מנת למנוע את הפצת והתפשטות נגיף הקורונה בישראל. עד כה נפתחו 52 תיקים פליליים הקשורים להפרות הבידוד. בנוסף בימים האחרונים ביקרו שוטרים בכל רחבי הארץ במאות בתי עסק שונים, כשרובם המוחלט קיימו את ההנחיות במלואן.


אגף החקירות והמודיעין פועל במהלך הימים האחרונים לנטר ולהתחקות אחרי מפיצי הודעות כזב (Fake news). היום אותרו 7 מקרים שונים של הפצת מידע כוזב ונפתחו 7 תיקי חקירה פליליים שיחקרו ביחידות המשטרה השונות ברחבי הארץ.

פניות אזרחים למוקדי המשטרה:
במהלך השבועות האחרונים, חלה עלייה בכמות פניות אזרחים למוקדי החירום של המשטרה ברחבי הארץ (100) ועלייה משמעותית במיוחד בפניות אזרחים לקבלת מידע באמצעות מוקד המידע הארצי של המשטרה (110). בהתאם, הוחלט אמש לתגבר את מוקדי המשטרה לצורך מתן מענה מיטבי לפניות אזרחים בכל נושא הקשור למשטרה.

מאז תחילת חודש מרץ השנה ועד עתה, חלה עלייה של כ-7% בכמות שיחות של אזרחים למוקד החירום של המשטרה – מוקד 100 (343,275 שיחות בתקופה זו בשנת 2020 לעומת 320,319 בתקופה המקביל אשתקד). במוקד המידע הארצי של המשטרה 110 התקבלו פי 12.5 שיחות מאזרחים (עלייה של 1250% בכמות השיחות). 340,109 שיחות מאז תחילת החודש, לעומת 27,182 שיחות בלבד בתקופה המקבילה אשתקד.

במשטרה מדגישים:
📌במקרי חירום הדורשים התערבות משטרתית מידית – יש ליצור קשר ללא שיהוי עם מוקד המשטרה בטלפון 100.
📌במקרים בהם נדרש טיפול, בדיקה או התערבות רפואית – יש ליצור קשר עם מוקד מד"א בטלפון 101.
📌לקבלת מידע רלוונטי בקשר לנגיף הקורונה, בידוד, הגבלות וכיו"ב – ניתן ליצור קשר עם מוקד משרד הבריאות בטלפון 5400*.
📌לקבלת מידע הקשור למשטרה – ניתן לפנות למוקד המידע הארצי של המשטרה בטלפון 110.

נשמעים להנחיות – מצילים חיים:
המשטרה קוראת לציבור להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות, שכן אי קיומם משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל. כמו כן, חל איסור מוחלט על הפצה ושרשור של מידע כוזב שכל תכליתו לזרוע בהלה בקרב הציבור. מידע רלוונטי ומוסמך, לרבות עדכונים והנחיות רשמיות, יופצו רק על ידי הגורמים המוסמכים לכך ובאתר משרד הבריאות.


לצד ביצוע כלל המשימות המוטלות לפתחה של המשטרה בהקשר של הביטחון השוטף, אכיפת החוק ושמירת הסדר הציבורי, משטרת ישראל תמשיך לסייע למשרד הבריאות במאמץ האכיפה למניעת התפשטות הנגיף ככל שיידרש, הכול במטרה לשמור על שלום הציבור ובריאותו, בכל זמן ובכל מקום.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: