אושר: קנסות מינהליים על מפרי בידוד והתקהלות

הממשלה אישרה כעת בישיבתה המיוחדת שורה של תקנות לשעת חירום, שיזם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, לטובת ההתמודדות עם נגיף הקורונה וההגנה על בריאות הציבור.

במסגרת התקנות שאושרו, יוכלו שוטרי משטרת ישראל ופקחי הרשויות המקומיות , להטיל קנסות מינהליים על מפרי צווי הבידוד ועל מי שיפר את צווי הגבלת ההתקהלות שהוצאו על ידי משרד הבריאות, במטרה למנוע התפשטות הנגיף והדבקת האוכלוסיה.


בנוסף, אושרו תקנות ,שנועדו למנוע התפשטות של הקורונה לתוך בתי הסוהר, מתוך מטרה להגן על אוכלוסיית האסירים והעצורים, החשופים יותר לנגיף מעצם שהייתם בצפיפות במתקן סגור.

במסגרת התקנות החדשות, דיוני הארכות מעצר יתקיימו ללא נוכחות פיזית של העצורים, ויתנהלו באמצעים טכנולוגיים כגון בשיחת וידאו או בשיחת וידאו טלפונית. כמו כן, הוגבלו הביקורים לאסירים ועצורים כולל הגבלת כניסות עורכי הדין למתקני הכליאה.

במשך תקופת התחולה של התקנות לשעת חירום, התייעצות עם עורך דין תתבצע באמצעות שיחות טלפון.

השר לבטחון הפנים ארדן: ״כדי לעצור את התפשטות הקורונה ולהגן על בריאות הציבור, עלינו ליזום כל הזמן ולשנות את דפוס הפעולה השגרתי של גופי בטחון הפנים ובאמצעות היוזמות שלנו נוכל לנצח במערכה הגורלית הזו״.

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום את ישיבת הממשלה מלשכת רה״מ בירושלים בשיחת וידאו (Video Conference) עם שרי הממשלה.


הממשלה מקבלת עדכון רחב על המאמצים הלאומיים למניעת התפשטות נגיף הקורונה ודנה בצעדי ההיערכות להמשך.

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה:

"ראשית, אני רוצה להביע הערכה לאזרחי ישראל על התפקוד היוצא מן הכלל שלהם שמסייע לנו להאט את קצב ההתפשטות. אני רוצה שוב להצדיע לצוותים הרפואיים, ששמים את עצמם בקו הראשון, ואין דבר יקר מזה – אנחנו מעריכים את זה מאוד.

אנחנו מנהלים את הישיבה הזאת בשיחת וידאו. זאת דוגמה ללמידת ההנחיות שהוצאנו אתמול, על צמצום התקהלויות ושמירת מרחק. אנו מקפידים על כך – אתם רואים את זה גם במסכים.

אני מבקש מכל משרדי הממשלה ומהסקטור הפרטי – כל מי שיכול להשתמש בטכנולוגיה כזו שיעשה זאת. אם לא, יכולים בהחלט באותה מידה גם צ'אטים עם טלפונים סלולריים, כך שאין כאן בכלל בעיה לממש את זה. זו דוגמה וגם בקשה לחיקוי להנהלות שונות ופגישות שונות.

באופן מעשי, אנחנו נתחיל קודם כל בסקירה, של ראש המל"ל, על מצב הקורונה. נאפשר גם לשרים שנוגעים בדבר ישירות להגיב, ואחר כך כל שר ידבר בתורו. אחר כך נעבור לחלק השני של הישיבה שנוגע לתקנון שעת חירום והשאלה הטכנולוגית הספציפית שעומדת לפנינו".


(צילום: חיים צח, לע"מ)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: