תגובות

בשל נגיף הקורונה: מצב חירום מיוחד בבתי המשפט ובלשכות ההוצאה לפועל ל-24 השעות הקרובות

שר המשפטים אמיר אוחנה הודיע הלילה על מצב חירום בבתי המשפט ובלשכות ההוצאה לפועל שיחולו ביממה הקרובה — כחלק מהמאמץ הלאומי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה.

ההחלטה התקבלה לאור המלצת הגורמים המקצועיים במשרד הבריאות ובתיאום עם הנהלת בתי המשפט והיועץ המשפטי לממשלה.


בשל מצב החירום המיוחד ממנו נובע חשש ממשי לפגיעה חמורה בריאות הציבור — יחולו תקנות 3 עד 5 לתקנות בתי המשפט ולשכות ההוצאה לפועל (סדרי דין במצב חירום מיוחד), התשנ״א-1991 על הערכאות האמורות החל מהיום, 15 במרץ 2020 ל-24 שעות.

כל גופי מערכת המשפט ובכללם בתי המשפט השלום והמחוזי (לא יחול על בית המשפט העליון), רשות האכיפה והגביה, הפרקליטות והסניגוריה הציבורית יעבדו במתכונת חירום.

בתקופת מצב החירום המיוחד יתקיימו דיונים רק בעניינים הבאים:

• מעצר ושחרור בערובה

• מעצר מנהלי


• עתירות דחופות לבג״ץ

• עבירות לפי חיקוקים הנוגעים למצב החירום המיוחד

• סעדים זמניים דחופים בעניינים אזרחיים

• עניינים דחופים בהוצאה לפועל ובהם:
בקשת חייב לבטל פקודת מאסר, בקשת חייב לעכב או לבטל פינוי, בקשה לביטול מימוש כספים, בקשת זוכה לנקיטת הליך דחוף לפני המצאת אזהרה, בקשת זוכה לעכב יציאה מהארץ, בקשת חייב לבטל עיכוב או הגבלת יציאה מהארץ, ביטול הגבלת חייב מקבל דרכון.

תקנה 4 לתקנות קובעת שתקופת תוקפה של ההודעה לא תיספר במניין הימים לצורך הגשת כתבי בי-דין, בקשות וכדומה.

במהלך היום תתבצע הערכת מצב עם כלל הגורמים המקצועיים הרלוונטיים, לצורך בחינה והיערכות מיטבית של המערכת — לאחריה יוחלט על המשך המדיניות.

ח"כ עופר כסיף על סגירת בתי המשפט בידי נתניהו ואוחנה:

"‏החלת תקנות שעת חירום על בתי המשפט היא לא פחות מניסיון הפיכה שלטוני בידי נתניהו. אני קורא לבתי המשפט שלא להיענות לצו הבלתי חוקי ולהמשיך בפעילותם. הרעיון כי נאשם בפלילים סוגר את בתי המשפט יום לפני משפטו הוא לא פחות ממטורף."

(צילום: שלומי יוסף)


תגובות לכתבה:

  1. אסף

    אני מברך על ההחלטה הנכונה שוב פעם יגידו זה נתניהו חברה תפסיקו הכול משמיים תעזבו את נתניהו החרבתם את העולם בגלל שינאת החינם הזאת נתניהו הוא האתרוג שאנו צריכים לשמור עליו גם במצב הקיים במדינה אחרת היו כבר מוציאים אותכם כול המסיתים והשונאים להורג בכיכר העיר נתניהו לא יגיע לבית המישפט העולם יחרב בגללו ה' אוהב אותו .

כתיבת תגובה: