קרדיט תמונה: דוברות אסותא אשדוד

מספר הנדבקים בישראל ממשיך לעלות – היערכות להגבלות נוספות הערב | חדשות השבת

משרד הבריאות עדכן על עליה נוספת של חולים שנידבקו בנגיף הקורונה. בכך, מניין החולים בישראל הגיע ל-178 בני אדם, כששניים מהם במצב קשה, 11 במצב בינוני והיתר במצב קל.

בדיונים שנערכים בין נציגי משרדי הממשלה השונים בעניין ההתמודדות עם נגיף הקורונה נבחנו שורה של הצעות להחמרת המאבק בהתפשטות. בין הצעדים שעלו: ביטול מכסים על ייבוא מוצרים יבשים, סגירת קניונים וגני ילדים, פיזור אסירים, והפיכת מלונות שאינם מאוכלסים למתקני אשפוז לחיילי צה"ל.


בשעה 20:30 צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו להכריז על הצעדים הסופיים שיינקטו.

שר הביטחון, נפתלי בנט, הנחה את מערכת הביטחון להיערך למצב משק לשעת חירום

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן-טוב פנה לציבור ואמר כי "הסופרים יישארו פתוחים – נקודה. אין טעם להסתער עליהם". הוא הוסיף כי "המערכת נערכת, אבל בכל תסריט אפשרי – הסופרים יישארו פתוחים. אני מבקש מהציבור לנהוג באחריות ולהקשיב להנחיות הגורמים המוסמכים לכך". ממשרד ראש הממשלה נמסר כי "מפעלי המזון בישראל ימשיכו לעבוד כסדרם. יש מלאים גדולים לרשתות המזון, וייבוא המזון לישראל נמשך. כל אלה יוצרים מלאי גדול, ולכן אין צורך או הצדקה באגירת מזון. כמו כן, הנגישות לרשתות המזון והפארם תימשך".

צה"ל הנחה את חיילים במערך הלוחם, בבסיסי ההכשרה וביחידות הסגורות, כי לכשישובו לבסיסיהם עליהם לחזור ערוכים לשהות ממושכת, לתקופה של עד חודש ימים. זאת במסגרת פעולות צה"ל למניעת התפשטות נגיף הקורונה בקרב המשרתים. כמו כן, כלל המשרתים יחזרו לבסיסם מחר ולא יתקיימו חזרות מוקדמות לבסיסים למעט חריגים שאושרו מראש.

הרשות הפלסטינית הודיעה כי אובחן מקרה נוסף של הידבקות בנגיף הקורונה. בכך, עלה מספר החולים ל-38. החולה זוהה כתושב בית לחם.


הקורונה בעולם:

יו״ר ארגון הבריאות העולמי הודיע כי מעל 5,000 איש מתו עד עתה לאחר שנדבקו בנגיף הקורונה וכי מוקד המגפה נמצא באירופה. באיטליה מתו ביממה האחרונה 250 בני אדם. בצרפת מתו ביממה האחרונה 18 ובגרמניה דיווחו על 671 בני אדם נוספים שנדבקו בנגיף.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הכריז אמש (ו') על מצב חירום לאומי בשל התפרצות נגיף הקורונה במדינה. "נקצה תקציב של 50 מיליארד דולר למדינות הברית כדי להילחם בנגיף", אמר הנשיא טראמפ. אנחנו רוצים לוודא שאלו שזקוקים לבדיקה יוכלו לעשות זאת במהירות ובקלות – אני מצפה שכחצי מיליון בדיקות יהיו זמינות כבר בתחילת שבוע הבא".

ענקית הטכנולוגיה האמריקנית אפל הודיעה כי היא סוגרת את כל חנויות הקמעונאות שלה מחוץ לסין, עד ה-27 במרץ. זאת, בניסיון להיאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. "במשרדינו בכל רחבי העולם אנו עוברים להסדרי עבודה גמישים", אמר מנכ"ל החברה טים קוק.

שאר החדשות:
פעוטה בת שבעה חודשים מתה כתוצאה משריפה שפרצה בבית ברהט. צוות מד"א שהגיע למקום מצא את הפעוטה מחוסרת הכרה עם כוויות קשות בגופה, ומותה נקבע בזירה. גבר כבן 60 נפגע באורח בינוני ופונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

צילום: דוברות כבאות והצלה נגב.

גבר כבן 48 נפצע באורח בינוני בקטטה שפרצה ברחוב הנביאים בבת ים.

אשה בת 34 נפצעה באורח בינוני בהתהפכות רכב בכביש 443, בדרך ממחלף בן שמן לכיוון תל אביב.

שני פצועים באורח קשה ובינוני באירוע דקירות במהלך קטטה בשדרות הר ציון בתל אביב.

שלושה פצועים בינוני וקל בהתהפכות רכב בכביש 471 סמוך למחלף נחשונים.

במהלך השבת ירדו עשרות מילמטרים של גשם ברחבי ארצנו. מפלס הכנרת ממשיך לעלות.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: