‏ראש הממשלה נתניהו: "‏אנחנו סוגרים את בתי הספר והאוניברסיטאות – לא כולל החינוך המיוחד והגילאים הצעירים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה על רקע הנגיף הקורונה : ״אנחנו בעיצומו של של אירוע שלא היה כדוגמתו בשנות קיומה של המדינה. הגבלנו התקהלויות עד ל-100 איש, ואני מבקש שתימנעו גם מזה, הימנעו מהתקהלויות כמה שיותר.

אנחנו באירוע מתגלגל שאף אחד לא יודע איך הוא יתקדם. שימרו מרחק מאחרים, אל תלחצו ידיים – תרחצו ידיים.

אנחנו סוגרים את בתי הספר ואת האוניברסיטאות. זה לא כולל את החינוך המיוחד, פנימיות, נוער בסיכון, פעוטונים וגני ילדים. ניתן פתרונות לכיתות א-ג. ‏

אני קורא להקים ממשלת חירום לאומית בלי שום היסוסים, בלי שום דחיות לתקופה מוגבלת ונילחם להציל את חייהם של רבבות אזרחים. לשים בצד את הפוליטיקה, אחר כך נחזור למצב הנוכחי."

בהתאם להחלטת ראש הממשלה, שר החינוך, משרד הבריאות, והמטה לביטחון לאומי:

כדי לעצור את מגמת ההתפשטות של נגיף הקורונה ומספר החולים החליטו הערב ראש הממשלה, שר החינוך, משרד הבריאות והמטה לביטחון לאומי כי החל ממחר (ו') מערכת החינוך תחל את חופשת הפסח. החלטה זו תחול על כיתות א'-יב' ועל פעילויות בלתי פורמליות (כגון: טיולים) .

היא לא תחול על גני ילדים, ילדי החינוך המיוחד הלומדים במוסדות חינוך מיוחד ונערים בסיכון. כמו-כן, היא לא תחול על תלמידי כפרי הנוער שאינם ברי פינוי. אלה יקבלו מענה חינוכי בכפרים. אשר לילדי עובדי הצותים החיוניים בגילאי א-ג, נבחנים כעת פתרונות, והודעה בעניין תמסר בהמשך.

המשרד יחל לתת את המענים הלימודיים הנדרשים, ויעדכן באופן מסודר בהמשך אודות המשך המהלכים שהוא יקדם במהלך הימים הבאים.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: