‏מאות תלמידים מביה"ס בו לומד בן התשע שנדבק בקורונה ייכנסו לבידוד

בית הספר יוספטל באזור נכנס היום (ד') לבידוד בעקבות גילוי הנגיף אצל תלמיד כיתה ג' בן ה- 9.

בבית הספר לומדים 465 תלמידים, 26 עובדי הוראה ו- 20 עובדי מינהלה.


הילד בן ה-9 שנדבק בנגיף הקורונה טרם אושפז ובמערכת הבריאות מתלבטים איך לטפל בו.

אילנית ג'ורג'י נימני , מנהלת בית הספר יוספטל (אזור) במכתב להורי בית הספר:

בעקבות הידיעה מאתמול בערב על הידבקותו בנגיף הקורונה של תלמיד כיתה ג' מביה"ס, קבלנו כעת הנחייה מעודכנת ממשרד הבריאות והיא- כניסה של כלל התלמידים לבידוד ביתי מעתה ועד ה 3.18 (כולל ה3.18) כאמצעי זהירות למניעת הדבקה. מבקשים להדגיש שהמשפחה התנהלה על פי ההנחיות מרגע חזרת התלמיד מחו"ל.

הוראות לגבי בידוד הצוות החינוכי של בית ספר יוספטל תפורסמנה בהתאם להנחיות משרד הבריאות בשעות הקרובות .
*משמעויותיה של ההנחיה* :
בעקבות ההנחיה, נכנסנו כולנו למצב שמעורר חשש ודאגה. יש לכם ולנו תפקיד חשוב בתיווך המציאות עבור הילדים. שיחה פתוחה, המכילה את החששות מצד אחד, ומצד שני מעבירה מסר של הרגעה וביטחון תסייע לילדים בגיוס כוחות ההתמודדות שלהם.
▪ חשוב להקפיד להיצמד לעובדות, ולא להיסחף לבהלה מיותרת. מדובר במחלה שהסימפטומים שלה עבור רובם המכריע של האנשים הינם כשל שפעת קלה בלבד, ואחוזי ההדבקה בקרב ילדים הוא נמוך מאוד.
▪ רצוי לעודד את התלמידים לא להיות צמודים לחדשות באופן מוגזם.
▪ מלבד כלי התקשורת הרשמיים, עוברות ברשתות החברתיות המון שמועות לא מבוססות.
▪ חשוב לדבר עםהילדים על כך ולעודד אותם לא להפיץ שמועות אלה, אלא למחוק כל הודעה לא מבוססת שמגיעה אליהם.
▪ דרך טובה להתמודד עם המתח של המצב היא שיתוף אנשים קרובים ברגשות, במחשבות ובחששות. עודדו את הילדים להיות בקשר עם חברים או קרובי משפחה שמחזקים אותם ומסייעים להם להירגע. בשיחותיכם עם הילדים, נסו לברר איתם מה יעזור להם להרגיש טוב יותר במהלך שהותם בבית, ושדרו אמון בכוחותיהם להתמודד עם המצב ועם המגבלות המוטלות עליהם, למרות מורכבותו, ולמרות המורכבות.
ילדים זקוקים לשגרה, והיא מעניקה להם ביטחון ותחושת שליטה. כדאי לנסות לייצר "שגרת חירום" בבית למרות הבידוד, שכוללת סדר יום קבוע. בקשו מהם לשמור על חדר מסודר ככל האפשר, להשלים מטלות לימודיות, לעסוק בפעילות גופנית ועוד.

בית הספר נערך ללמידה מקוונת , בקרוב יפורסמו פרטים נוספים .
לאור המצב עשויות להופיע אצל ילדיכם תגובות של לחץ וחרדה. אם מדובר בהתנהגות חריגה, אנא עדכנו אותנו, ונחשוב יחד אם יש צורך בהתערבות מקצועית. גם במקרים בהם אתם, ההורים, חשים לחץ וחרדה, רצוי לפנות לקבלת עזרה מקצועית.אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: