נתניהו: "נקים קרן של 4 מיליארד שקלים שתסייע לחברות שמושפעות כלכלית מהתפשטות הקורונה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה:

"כפי שאני חוזר ואומר אנחנו בעיצומה של מגפה עולמית, גם אם לא הכריזו על כך רשמית. אני אמסור היום עדכונים לממשלה על הצעדים שהחלטתי עליהם יחד עם חברי השרים בעניין הקורונה. אנחנו פועלים באחריות, בקור רוח ובשיתוף פעולה מלא בין כל הגורמים. אני מקיים דיון בנושא כל יום, וברוב הימים כמה פעמים ביום. בזכות הצעדים שהובלנו, אני יכול להגיד שהמצב בישראל בשליטה והוא בין הטובים ביותר בעולם – אם לא הטוב ביותר במדינות המערב.


אני קורא היום לציבור להיזהר מפייק ניוז של ידיעות כוזבות בעניין נגיף הקורונה בישראל. יש להישמע רק להודעות הרשמיות של משרד הבריאות והגורמים הרשמיים. אני מבקש משר הבט"פ לפעול נגד זריעת פאניקה בציבור באמצעות הודעות שווא, יש לא מעט כאלה.

כדי להתמודד עם הנגיף אני פועל גם ברמה הבינלאומית. שוחחתי עם מנהיגים רבים ב-72 השעות האחרונות, ויזמתי שיחת ועידה שנקיים עמם השבוע, כדי לדון בסיוע בינלאומי הדדי. יש לישראל מה להציע ויש לישראל גם מה לקבל, אנחנו בעמדה טובה.

אנחנו נפעל היום כדי לקדם את הצעדים שקבעתי: אחת, נחטא מתקנים ציבוריים. שתיים, נגייס את חיל האוויר וחברות התעופה כדי להבטיח בכל מצב את המשכיות שרשרת האספקה החיונית למשק הישראלי. שלוש, נגייס את מיטב המוחות בישראל כדי להפריד ביעילות בין בריאים לחולים. מחר נקיים ישיבה מאוד חשובה של גורמי המדע והבריאות במטרה להרחיב מאוד את מספר הנבדקים ולצמצם מאוד את משך הזמן הדרוש לקבלת תוצאות הבדיקה. ארבע, נקים קרן לסיוע תזרימי. שר האוצר יציג עכשיו קרן של ארבעה מיליארד שקל שהוא מתווה הסיוע לחברות שמושפעות כלכלית מהתפשטות הנגיף.

אנחנו מטפלים במשבר הקורונה על הצד הטוב ביותר. אני חוזר ומבקש מאזרחי ישראל: שמרו בקפדנות על ההוראות וההנחיות של הממשלה ומשרד הבריאות. זה לא צחוק, וזה לא דבר של בחירה – צריך פשוט לעשות את זה. כל הקפדות ההיגיינה האלה מעכבות או מונעות את ההתפשטות של הנגיף, לכם, לבני משפחותיכם ולכל בני האדם במדינת ישראל – אנא הקפידו על כך".

עוד הוסיף רה"מ נתניהו:


"אנחנו מציינים היום בממשלה את יום האישה הבינלאומי. הנשים מנפצות את תקרת הזכוכית בישראל כל הזמן – בממשלה, בהייטק, בחינוך, בתרבות, במערכת המשפט, בבריאות, בתקשורת, בכלכלה, בכל תחום. אני חייב להגיד לכם, גם במטוסי חיל האוויר, מתוך עדות אישית, במסוקים שמטיסים אותי הרבה פעמים יש טייסות מיומנות, מוכשרות ואני מוכרח להגיד שההרגשה מאוד מאוד בטוחה לדעת שאנחנו בידיים של נשים כאלו. מי היה חולם לפני כמה שנים שיטיסו מטוסי קרב ויטיסו הליקופטרים, ובעצם עוזרים להטיס את המדינה בכל דבר. נשים פורצות דרך בכל תחומי החיים בישראל.

אני מאחל לכל עם ישראל ולכל ילדי ישראל חג פורים שמח. מה שכן, השנה כבר נפלו כל המסכות, עוד לפני החג".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: