‏נתניהו: "גנץ חותר תחת יסודות הדמוקרטיה, הוא הפסיד בקלפי ועכשיו מנסה לגנוב את הבחירות"

ראש הממשלה נתניהו בכינוס ראשי המחנה הלאומי:

המהלך שמוביל גנץ בשעות האחרונות חותר תחת יסודות הדמוקרטיה ותחת רצון הבוחר. חזרנו והתרענו בבחירות שגנץ חובר לתומכי הטרור ברשימה המשוללת בניסיון לבטל את רצון הציבור.


ההכרעה של העם ברורה. המחנה הציוני לאומי כולל 58 מנדטים. המחנה הציוני שמאלני כולל 47 מנדטים. הרשימה המשותפת שתוקפת את חיילינו ומתנגדת למדינת ישראל לא במשוואה הזאת.

זאת הכרעת העם. זה מה שהעם החליט. צריך להגיד את האמת. הציבור נתן לי יותר קולות מלכל מועמד אחר בבחירות לכנסת תולדות המדינה.

הליכוד היא המפלגה הגדולה ביותר בנוקאאוט. גנץ אמר שמי שיקבל מנדט אחד יותר הוא זה שירכיב את הממשלה. קיבלנו יותר. גנץ אמר שלא ישען על הרשימה המשותפת ועכשיו הוא נשען עליה בכל דבר. גנץ הפסיד ועכשיו הוא מנסה לגנוב את הבחירות.

חבריי ואני ומיליוני אזרחים שתמכו בנו לא ניתן לזה לקרות.

גנץ הפסדת בבחירות. אתה רק מגביר את השסע והפילוג בעם. יש לנו אתגרים והזדמנויות ולכן צריך לכבד את הכרעת העם. נעמוד ביחד מול הניסיון הפסול הזה.


יו"ר ש"ס השר אריה דרעי במפגש: "תוצאת הבחירות ברורה מאד. הפער בין מחנה הימין לשמאל הוא מעל חצי מליון קולות. העם הכריע בצורה ברורה מאד ולא ניתן לאף אחד לשנות את תוצאות הבחירות על ידי חקיקה. כל הכללים נשברו בכנסת הזו ועכשיו מנסים לעשות צעדים מרחיקי לכת שישנו את כל כללי המשחק״.

עוד הוסיף השר דרעי: ״משבר הקורונה הוא חמור מאד. למעצמות גדולות יהי קשה להתמודד איתו וגם לנו. אני לא מכיר מישהו אחר שיכול לנהל את המשבר הזה טוב מנתניהו, בגלל הניסיון וההבנה שלו. מי שינסה כעת להוביל מהלכים פוליטיים ההיסטוריה לא תסלח לו״.

יו"ר כחול לבן, רא"ל (במיל') ח"כ בני גנץ בתגובה לדברי נתניהו: "ביבי, שתה כוס מים, תמתין לתוצאות האמת, ותבטיח לכבד אותן."

ח"כ איימן עודה הוסיף בתגובה: "ביבי, אני אלמד אותך מהי דמוקרטיה – שלטון רוב האזרחים, לא רוב היהודים. תארוז חפצים אתה בדרך הביתה".

תא״ל (במיל׳) מירי רגב, שרת התרבות והספורט, אמרה: "גנץ תלמד להפסיד בכבוד, הפסדת. זוהי הדמוקרטיה. קבל את הכרעת הציבור – לא ניתן לך לגנוב את הבחירות."

ח״כ תמר זנדברג בתגובה לדברי נתניהו: ״תרשימי נתניהו שמוחקים את המצביעים הערבים הם הסיבה העיקרית להעיף את הגזען לכל הרוחות. בדמוקרטיה קולם של כל האזרחים שווה, גם של ערבים, וזאת הסיבה שמי שמנסה לבטל את הדמוקרטיה ילמד את משמעותה היטב ויעוף הביתה״.

ח"כ יוסף ג'בארין צייץ בתגובה לנתניהו: "חוק שמונע מנאשם בשוחד לכהן כראש ממשלה זה קצת יותר דמוקרטי מלהחזיק תחת כיבוש 5 מיליון פלסטינים חסרי זכויות ולחוקק חוקי עליונות יהודית."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: