בפעם השלישית בתוך שנה: הקלפיות נפתחו – 29 מפלגות יתחרו על 6,453,255 מצביעים

מדינת ישראל הולכת היום בשעה 7:00 לבחירות זו הפעם השלישית בתוך 11 חודשים כדי להכריע מי יהיה ראש הממשלה הבא – בנימין נתניהו או בני גנץ.

בישראל יש כיום 6,453,255 בעלי זכות בחירה, הנקראים להצביע ב־10,631 הקלפיות הפרוסות ברחבי הארץ, בהן 16 קלפיות מיוחדות עבור אזרחים הנתונים בבידוד בבתיהם מחשש שנדבקו בנגיף הקורונה.


על קולם של הבוחרים יתמודדו הפעם 29 רשימות, בדיוק כמו מספר הרשימות בבחירות הקודמות. רשימת צומת, שעמדה להתמודד, פרשה בימים האחרונים מן המרוץ וכל מועמדיה התפטרו בהליך שנערך בפני יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט ניל הנדל.

גם בבחירות היום, כמו בבחירות הקודמות, תקיים ועדת הבחירות המרכזית את מבצע "טוהר הבחירות" ובמסגרתו יפעלו כ־3,000 פקחים מצוידים במצלמות גוף ויסיירו בקלפיות במטרה למנוע זיופים. הוועדה תפעיל גם קו חם שאליו יזרמו דיווחים על תקלות או הפרעות למהלך התקין של הבחירות. רק למפקחים יותר לצלם את הנעשה בתחום הקלפי. דגש מיוחד יושם הפעם על דיווחי כזב, "פייק ניוז", בקשר להתפשטות נגיף הקורונה. ועדת הבחירות קוראת לציבור להתעלם מדיווחים לא מאומתים שיצוצו ברשתות החברתיות ולהישמע אך ורק להנחיות של משרד הבריאות ושל הוועדה עצמה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: