‏בחירות בצל הקורונה: המשטרה הקימה חמ"ל מיוחד שיעקוב אחר הפצת פייק ניוז ושמועות

היערכות משטרת ישראל לבחירות לכנסת ה-23 של מדינת ישראל:

משטרת ישראל נערכת לאפשרות כי מחר לאורך היום, יופצו שמועות ודיסאינפורמציה הנוגעת למהלך התקין של הבחירות ברחבי הארץ.


על רקע היערכות מדינת ישראל והטיפול בנגיף הקורונה, גם במהלך יום הבחירות משטרת ישראל תסייע ככל שידרש למשרד הבריאות, לועדת הבחירות וליתר הגופים העוסקים במלאכה, למנוע כל ניסיון פגיעה במהלכן התקין של הבחירות.

בהקשר זה, אנו קוראים לציבור להישמע אך ורק להנחיות ועדכונים שיועברו ע״י הגורמים הרשמיים המוסמכים לכך ולא להישמע לפרסומים בלתי רשמיים המופצים ברשתות החברתיות מטעם גורמים שונים ועל אחריותם, בהם פרסומים שייתכן ויכילו מידע שגוי ומגמתי המטעה את הציבור.

במסגרת היערכות המשטרה, הוקם באגף החקירות והמודיעין דסק ארצי בו ישבו כלל נציגי החקירות, המודיעין, הסיגנט והמז״פ. מטרת הדסק תהיה לייצר תמונת מצב עדכנית על הנעשה בקלפיות ברחבי הארץ בהתאם לתרחישים השונים, וגם לצורך מענה לאפשרות כי במהלך היום יופצו הודעות כוזבות שאין בהן ממש וכל מטרתן לגרום לבהלה ולאי- סדרים ביום הבחירות.

נדגיש כי משטרת ישראל לא תאפשר הפרת הסדר הציבורי ועבירות על חוק הבחירות ותפעל לאכיפה ולנקיטת צעדים כנגד כל ניסיון לביצוע עבירות אלו. כוחות גדולים של משטרה, גלויים וסמויים, יפעלו בריכוזי הקלפיות ובאזורים הסובבים אותם בכדי למנוע ולאתר כל פעילות בלתי חוקית שעלולה לפגוע בטוהר הבחירות ובקיומן התקין.


צילום: דוברותה משטרה.

צוותי מד"א שיאיישו מחר את הקלפיות הייעודיות לאנשים הנמצאים בבידוד תודרכו:

כמאה חובשים ופראמדיקים במגן דוד אדום יאיישו מחר, יום הבחירות לכנסת, את שש עשרה הקלפיות המיוחדות לישראלים אשר נמצאים בבידוד בהנחיית משרד הבריאות. ועדת הבחירות המרכזית הציבה קלפיות באוהלים ייעודיים ברחבי הארץ, אשר יפעלו מחר בין השעות 10:00-17:00, באופן הבטוח ביותר, ומבלי שהמצביעים שנמצאים בבידוד יבואו במגע עם המצביעים בקלפיות הרגילות.

היום (א'), תודרכו אנשי מד"א שיפעילו מחר את הקלפיות המיוחדות של ועדת הבחירות המרכזית, על מנת להבטיח את בטיחותם, ואת בטיחות המצביעים וכלל האזרחים. בין היתר, רועננו ההנחיות ללבישת ערכות מיגון מלאות נגד הידבקות, ותורגלה התנהלות הצוותים בקלפיות.

מנהל המערך הלוגיסטי של ועדת הבחירות המרכזית, יוסי תורן: "ועדת הבחירות נערכת בשיתוף מד"א להקים שש עשרה עמדות הצבעה ברחבי הארץ, כך שמחר בשעה 10:00 יוכלו אזרחים אשר נמצאים בבידוד ביתי, לממש את זכות הבחירה שלהם, מבלי לסכן את יתר המצביעים ברחבי הארץ. אנחנו מודים למגן דוד אדום על שיתוף הפעולה, ההירתמות והרצון לסייע, על מנת לאפשר את מהלך הבחירות התקין במדינת ישראל".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מגן דוד אדום נענה לבקשת מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית עו"ד אורלי עדס ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, ויסייע לאפשר לישראלים אשר נמצאים בבידוד לממש את זכותם הדמוקרטית, ולהצביע בבחירות לכנסת, תוך הקפדה מלאה ושמירה על בריאות הציבור. מתנדבי מד"א שנרתמו למשימה, ויפעלו בקלפיות המיוחדות, מטעם ועדת הבחירות המרכזית, ימוגנו ברמה הגבוהה ביותר, בערכות ייעודיות נגד הידבקות. מגן דוד אדום עובד בשיתוף פעולה ובתיאום מלא עם משרד הבריאות, ועדת הבחירות המרכזית ושאר הגורמים, וימשיך לעשות ככל יכולתו על מנת לסייע למאמץ הלאומי למניעת התפשטות נגיף הקורונה בישראל".


צילום: דוברות מד"א.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: