הדבקה ראשונה בישראל: אשתו של החולה שחזר מאיטליה אובחנה עם תוצאה חיובית לקורונה

הדבקה ראשונה בישראל: אשתו של החולה שחזר מאיטליה אובחנה עם תוצאה חיובית לקורונה. מצבה קל.

ממשרד הבריאות נמסר כי חולת קורונה נוספת שהיתה במגע אישי קרוב עם החולה שחזר מאיטליה אובחנה עם תוצאה חיובית לקורונה ותועבר לבידוד.


הנחיות לחוזרים מסין, תאילנד, סינגפור, הונג קונג, מקאו, קוריאה הדרומית, יפן או איטליה:

חובה לשהות בבידוד בית של 14 ימים לחוזרים מיעדים אלה.

משרד הבריאות מנחה את מי שהיה ביעדים המפורטים לעיל, גם לשהות קצרה, להיות בבידוד בית עד להשלמת 14 יום ממועד החזרה.

לא לצאת למרחב הציבורי ולא לשהות במקומות ציבוריים ובכלל זה מוסדות חינוך, מקומות עבודה, תחבורה ציבורית, מקומות בילוי וקניות, בתי חולים ומרפאות, לתקופה של 14 ימים ממועד השהייה האחרונה באחד מהיעדים האלה.

תוקף ההחלטה על בידוד בית לחוזרים מתאילנד, הונג קונג, סינגפור ומקאו הוא לנוחתים בישראל החל מיום 16.2.2020 בשעה 12:00 ואילך. הבידוד לא חל על מי שהיה במקומות אלה במסגרת טיסת המשך (קונקשן).


ההחלטה על בידוד בית לחוזרים מאיטליה תקפה מיום 27.2.2020 וחלה רטרואקטיבית החל מתאריך 13.2.2020 (כל מי שחזר מאיטליה החל מ-13.2.2020 צריך להיכנס לבידוד בית מיידי עד לתום תקופה של 14 ימים ממועד השהייה האחרונה באיטליה).

אם בתוך 14 יום מהחזרה מאחד היעדים סין, הונג קונג, תאילנד, סינגפור, מקאו, קוריאה הדרומית, יפן או איטליה הופיעו חום מעל 38 מעלות, שיעול, קושי בנשימה או תסמין נשימתי אחר, יש ליצור קשר טלפוני עם מוקד 101 של מד"א. לא להגיע למרפאת קופת חולים ולא לחדר מיון. במידת הצורך יגיע פרמדיק לבדיקות מעבדה לביתכם ולהמשך טיפול, על פי החלטת הרופא.

דיווח עצמי על בידוד בית:

בהתאם לצו בריאות העם (נגיף הקורונה 2019) (בידוד בית) (הוראת שעה) התש"ף 2020, כל מי ששהה בסין, תאילנד, הונג קונג, סינגפור, מקאו, קוריאה הדרומית, יפן או איטליה ב-14 הימים האחרונים לפני הגעתו לישראל או שהיה במגע הדוק עם חולה במחלה, נדרש לשהות בבידוד בית עד לתום 14 ימים מיציאתו מיעדים אלה או מהמגע האחרון עם החולה ולדווח על כך.

מגע הדוק מוגדר כשהייה של פחות משני מטר למשך 15 דקות לפחות עם חולה.

(צילום: דוברות מד"א.)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: