‏משרד הבריאות מרחיב את האזהרות: ישראלים שחזרו מטייוואן, איטליה או אוסטרליה ומפתחים תסמינים – צריכים להיבדק

בעקבות האירועים האחרונים התקבלו מספר החלטות:

1. כל מי שהיה במגע עם הקבוצה הצליינית מחויב לבידוד בית עד שיחלפו 14 יום ממועד המגע האחרון עם הקבוצה.


2. בנוסף – כל מי שהיה בדרום קוריאה או יפן ב-14 יום האחרונים – חייב להיות בבידוד בית עד שיחלפו 14 ימים ממועד עזיבתו את המדינות האמורות, זאת בנוסף לשבים מסין, הונג קונג, מקאו, סינגפור ותאילנד.

3. החל מהיום נמנעה כניסתם של מי שאינם תושבי או אזרחי ישראל ואשר שהו בדרום קוריאה ב14 הימים טרם הגעתם לישראל. החל מיום שני תכנס הנחיה זו לתוקף גם עבור המגיעים מיפן.

4. בנוסף, מי שהיה בטאיוון, איטליה או אוסטרליה ב-14 הימים האחרונים ומפתח תסמינים של מחלה, צריך להיבדק בהתאם להנחיות המפורטות באתר משרד הבריאות.

בנוגע לדיווח מדרום קוריאה אודות 9 תיירים מקבוצה ששהתה בישראל בין התאריכים 8.2-15.2 ושאובחנו כחולים בקורונה לאחר חזרתה לדרום קוריאה.

החקירה האפידמיולוגית לאיתור המגעים של קבוצה זו בישראל ממשיכה.


משרד הבריאות מבקש להנחות את הציבור בישראל, להלן :

1. כל מי שהיה במגע הדוק (במרחק של פחות משני מטר ולמשך 15 דקות לפחות) עם חברי הקבוצה בהתאם למועדים והמקומות אשר יפורטו להלן מתבקש להכנס לבידוד בית למשך 14 ימים מאז המגע האחרון עם הקבוצה ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד כל הבריאות 5400*.

https://govextra.gov.il/ministry-of-health/corona/corona-virus/

כמו כן במידה ומתפתחים סימני מחלה (חום מעל 38, שיעול או תסמינים נשימתיים אחרים), יש לפנות לעזרה רפואית בהתאם להנחיות משרד הבריאות באתר תוך הודעה מראש ועל פי ההנחיות של המשרד.

https://govextra.gov.il/ministry-of-health/corona/corona-virus/

2. כל מי שהיה במקומות ובזמנים הרלוונטיים שיפורטו להלן אך ללא מגע הדוק, לא נדרש להכנס לבידוד אך מתבקש להיות ערני לגבי סימני מחלה (חום מעל 38, שיעול או תסמינים נשימתיים אחרים).

במידה ומתפתחים תסמינים יש לפנות לעזרה רפואית בהתאם להנחיות באתר המשרד.

במשרד הבריאות מוסיפים כי עם התקדמות החקירה האפידמיולוגית נפרסם רשימת מקומות מפורטת יותר בהן שהתה הקבוצה.

לפרטי האתרים והזמנים בהם שהתה הקבוצה:

היום התקיים היום חיתוך מצב בראשות מנכ״ל משרד החוץ יובל רותם עם נציגויות ישראל בסין, יפן ודרום קוריאה והגורמים הרלוונטיים במטה.

הנציגים בשטח העלו את סוגיית הפגיעה ביחסים הבילטראליים בין ישראל למדינות מזרח אסיה.

מנכ"ל המשרד השיב כי בראש סדר העדיפויות הלאומי עומדת המטרה לשמור על בריאות הציבור ואנו נפעל לצמצם למינימום את הפגיעה במדינות אלו ולשמור על דיאלוג פתוח איתם.
כמו כן, במהלך היום יוחלט לגבי המשך ההיערכות של הנציגים הישראלים בנציגויות אלו.

מנכ"ל המשרד הורה לתגבר את החפ״ק המיוחד שנפתח בשדה התעופה על מנת לטפל בתיירים אשר כניסתם לארץ תיאסר.

בכוונת מנכ"ל משרד החוץ להיפגש אחר הצהרים בנתב״ג עם השגריר הקוריאני בישראל.

השר כ"ץ: "משרד החוץ בראשותי מבצע את הצעדים הנדרשים על מנת להבטיח את בריאות הציבור תוך שמירה על היחסים החשובים עם מדינות אסיה. אנו נמשיך לפעול בתיאום עם כלל הרשויות הרלוונטיות בישראל."

משרד החינוך פתח הבוקר חמ"ל חירום, במטה ובמחוזות, והקים צוות חירום לטיפול בסוגיית החשיפה לנגיף הקורונה במערכת החינוך:

שר החינוך, הרב רפי פרץ: "אין כזה דבר היערכות יתר, עדיף היערכות יתר על היערכות חסר, מערכת החינוך כבר למודת ניסיון בתרחישי חירום ובהתאם לכך גם נערכנו בנושא הקורונה. אני פונה להורים, לתלמידים ולמורים: הלחץ והחרדה מובנים ואנחנו כאן לכל דבר בשבילכם. אנו נוהגים באחריות ולא לוקחים סיכון, לא למבודדים ולא לשאר התלמידים במערכת החינוך. מצד שני, השאיפה היא לשמור על שגרת לימודים סדירה עבור אותם תלמידים. במצב הנוכחי אין השפעה על שגרת הלימודים של שאר בתי הספר, והשאיפה שהמצב ישאר כך. יש להמשיך להישמע להנחיות משרד החינוך ומשרד הבריאות בנושא על מנת למגר את ההתפשטות הנגיף. אנו ממשיכים להיות ערוכים לכל תרחיש והמערכת רתומה לטיפול מיטבי בעניין".

שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך: "מערכת החינוך נערכה בתקופה האחרונה לאפשרות שבה תלמידים ייאלצו לשהות בבידוד בביתם, לאור חשיפה אפשרית לנגיף הקורונה. מתוך היערכות זו, הוצאנו אמש שורה של פעולות מיידיות, כדי להבטיח שהבידוד יהיה פיזי בלבד – ובשום אופן לא בידוד חברתי, טיפולי, לימודי או חינוכי – וכדי להיערך לאפשרות שבה תלמידים או אנשי חינוך נוספים ייחשפו לנגיף. אנו מנגישים לתלמידים שנמצאים בביתם יום לימודים מלא, צוותים של שפ"י ילוו אותם ואת יתר התלמידים וצוותי החינוך של מוסדות החינוך, ואנו ממשיכים ומיישמים שורה של פעולות היערכות ומניעה".

החמ"ל וצוות החירום יקיימו הערכות מצב שוטפות, במהלך יום הלימודים ואחריו, יבצע ניטור של מערך טיולי התלמידים, ויוציא הנחיות שוטפות למוסדות החינוך, בדגש על מוסדות החינוך שבהם תלמידים מצויים בבידוד.
המשימות שהוגדרו עבור הצוות:v קיום שגרת לימודים מלאה עבור כ-200 התלמידים שמצויים בבידוד – למידה מרחוק.

● פרסום עמוד שאלות ותשובות מסודר, באתר משרד החינוך.
● הוצאת הנחיות ברורות לכל מוסדות החינוך, לרבות גני הילדים.
● מענה לעובדי ההוראה בנושא הקורונה במוקד – 6552 *
● הוצאת הנחיות להורים.
● תרגום ההנחיות לשפות שונות.

צוות החירום כולל: מנהל אגף חירום, מנהלת השירות הפסיכולוגי ייעוצי, הנהלת מערך הלמידה בחירום, הנהלת המזכירות הפדגוגית, והממונה על הבריאות במשרד.

החלטות צוות החירום, בראשות מנכ"ל משרד החינוך, שהתקבלו הבוקר (יום א'):
● טיולים: שגרה בכל הארץ.
● יציאת משלחות לפולין: שגרה מלאה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: