רבנות מקרבת| הרבנות הכריזה על פשיטת רגל: כתבי אישום לבעלי עסקים שהשתמשו "בסימן רשום" של הרבנות על המילה "כשר"

אחרי שבמשך כ 37 שנים הרבנות הראשית לישראל הייתה שולחת קנסות לבעלי עסקים שהציגו שהמקום שלהם כשר רק ללא תעודה והציגו מצגים שהמוצרים שלהם כשרים או תעודות כשרות של בד"צים וגופים פרטיים בפומבי, הגיעה שלב האיומים של הרבנות – הגשת כתבי אישום כנגד עסקים ע"י משרד עו"ד אחמד מסאלחה מעפולה.

אחרי תקופה ארוכה הרבנות הבינה שהיא הפסידה בבג"ץ דינגי האחרון שהיה לפני כשנתיים ובעקבות הבג"ץ גופים רבים התחילו לקחת לרבנות עסקים ולהעניק שירותי פיקוח.


ארבעה בעלי אולמות אירועים בערים חרדיות בני ברק עזבו את הכשרות של הרבנות בבוקר אחד ועברו לכשרות של בד"צ שארית ישראל.

תעודה ללא רבנות בבני ברק

רשת השיווק החזקה בישראל של רמי לוי שיווק השיקמה הכריזה על עזיבה של יותר מ 8 סניפים ולהפוך את המקום לכשרות פרטית של הרה"ג משה שכטר והרה"ג מימון אביטן ונראה כי הרבנות מתחילה לאבד את העסקים הגדולים.

אזהרה הרבנות קריית שמונה, צילום מסך

גם ארגונים פרטיים כמו צהר משמר הקודש ואיגוד הרבנים בישראל נכנסו חזק לתחום שירותי הפיקוח ומעניקים פיקוח לבתי מלונות ובתי אוכל שבחרו לעזוב את הכשרות של הרבנות או מראש שלא לעבוד איתם.

בתאריך ה 27.03 הרבנות תעמוד שוב בבית המשפט והפעם מול בעל עסק שקיבל קנס על סך 1000 שקל וביקש להישפט, הרבנות מאשימה אותו שהוא כתב שכל המוצרים שלו כשרים", והציג תעודת פיקוח בפומבי של איגוד הרבנים בישראל, הרבנות טוענת שע"פ חוות דעת היועמ"ש אין להציג תעודה או אישור פיקוח בפומבי אלא במקום מוצנע.

משרד עו"ד איתי יפה ושו"ת המייצג את בעל העסק אשר הגיש בקשה להישפט בגין הדוחות שקיבל החליט לעזור ולהרתם למען בעלי העסקים.


כתבי האישום האלו יצרו בעיה גם לרבנות הראשית לישראל ותקדינים שונים בעתיד, ע"פ הנתונים שהגיעו למעלה מ 200 בקשות להישפט נשלחו רק השנה ע"י עסקים שונים ברחבי הארץ ונראה שהפרקליטות הולכת לקרוס רק מהתיקים של הרבנות, למעלה מ 22,000 קנסות שלחה הרבנות במהלך 37 השנים האחרונות.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: