נמנע אסון: נתפס נהג שהתקין 10 בלוני גז ברכב פרטי במטרה לבצע הסבה פיראטית להנעה בגז

לפני זמן קצר במהלך פעילות אכיפה באזור הדרום, הבחין שוטר אגף התנועה ברכב שהעלה את חשדו בשל הגובה הנמוך בחלקו האחורי של הרכב. במקביל לעצירת הנהג עלה בבדיקה כי הרכב ללא רישיון בתוקף והוא שייך לתושב אזור הדרום.

כאמור, עם פתיחת הדלת של המושב האחורי הבחין השוטר ב-4 בלוני גז המונחים על המושב וברצפת הרכב, כאשר מתוך הרכב עלה ריח חזק של גז הנידף ככל הנראה מהבלונים. בהמשך פתח השוטר את תא המטען של הרכב ולעיניו נגלה מחזה מפתיע, בתוך תא המטען קיימים עוד 6 בלוני גז מחוברים האחד לשני בצינורות עם מהדקים וצינור שחור המוביל לחלקו התחתון של הרכב.

בבדיקת פשר העניין, נמצא כי נעשו שינויים מכניים ברכב במטרה להסב אותו להנעה בגז בכדי לחסוך בדלק. עקב חשש לסכנת חיים, הרכב הועבר לתחנת המשטרה ביחד עם הנהג והנוסע שהיה עימו לבדיקה של הגורמים המוסמכים לעניין בלוני הגז.

בשלב זה הנהג והנוסע עוכבו לחקירה, והרכב נתפס להמשך טיפול באמצעות משטרת ישראל ואגף הפיקוח והבטיחות במשרד האנרגיה.

במשטרה ציינו: "ערנות השוטר לנראות הרכב והנחישות, הובילו לאיתור ותפיסה של רכב אשר סיכן באופן ממשי את הנהג, וציבור גדול של משתמשי הדרך אם חלילה בלוני הגז הללו היו נפגעים. מספיק פגיעה קלה מאחור בכדי ליצור פגיעה חמורה, אנו רואים בחומרה התנהלות רשלנית זו ונפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת למצות את הדין עם האחראים."

(קרדיט דוברות המשטרה)

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: