‏גנץ: "כל מי שירצה להיכנס לממשלתי יצטרך לחתום שלא יתמוך בחוק צרפתי – לא אגיע לעימות, זה ספין"

יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר במסיבת עיתונאים בכפר המכביה כי "נתניהו רוצה דבר אחד – להרכיב קואליציה שתאפשר לו להעביר חוק שיעזור לפי למשפט ראש ממשלה, מה שהוא מכנה 'החוק הצרפתי'".

הוא הוסיף: "הוא משעבד מדינה שלמה, אנחנו לא נאפשר לו. לכן, אני מודיע כאן שכל מי שירצה להיכנס לממשלתי יחתום על מסמך קווי יסוד ובו התחייבות להתנגד לכל יוזמה שכזו. אני קורא לכל ראשי המפלגות להתחייב לו לתת יד לחוק שכזה. בישראל אף פוליטיקאי לא יהיה מעל החוק".


עוד אמר ‏גנץ: "לא אגיע לעימות עם נתניהו, זה ספין שלא אקח בו חלק".

נתניהו אמר בתגובה: "גנץ מפחד מעימות והוא יודע למה. ישראל צריכה מנהיג חזק ולא פחדן. ישראל זקוקה לממשלת ימין חזקה ולא לממשלה שנשענת על הרשימה המשותפת. אם גנץ מפחד לבוא לעימות מול ראש הממשלה איך הוא יעמוד באתגרים הגדולים של מדינת ישראל. אני חוזר וקורא לגנץ: בוא לעימות מולי."

תמונות מהצהרת יו"ר כחול לבן וח"כ סגלוביץ'. קרדיט- אלעד מלכה.

דבריו המלאים של יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ:

על רקע קביעת תאריך משפטו של ראש הממשלה באתי לדבר איתכם היום על נורמות חוקיות ומוסר ציבורי.
נאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים לא יכול לכהן כראש ממשלה.
לא בהיבט המוסרי-ערכי ולא בהיבט התפקודי.
זו אמת פשוטה וברורה.
ב-17.3 ראש הממשלה יאבד את המנדט ויתחיל המשפט. ב-17.3 יעבור מכס ראש הממשלה וספסל הנאשמים. זו הסיבה שהוא מוכן לרסק את המערכות הממלכתיות של מדינת ישראל ובראשן מערכות אכיפת החוק. אין לו גבולות ואין לו אחריות למדינת ישראל.
נתניהו דואג רק לנתניהו ולא לאזרחי ישראל.
הוא תקף את המשטרה- ואת המפכ"ל שהוא מינה.
הוא המשיך לפרקליטות.
ובימים האחרונים אנחנו רואים מסע דה לגיטימיציה והשתלחויות ביועץ המשפטי לממשלה שלא נראה כדוגמתן במדינת ישראל. יועץ שהוא מינה ושעבד איתו באופן אישי כמזכיר הממשלה ושעושה את עבודתו כנאמנה.
מלבד ההשתלחויות, הוא מינה שר משפטים שכל תפקידו לפגוע בעת הזו זה במערכת המשפט ובאמון בה.
תנו לי לעשות לכם ספויילר: הבאים בתור- יהיו השופטים של בית המשפט המחוזי בירושלים.
אני מבקש להדגיש- מדינת ישראל אינה מדינת מושחתת, רוב נבחרי הציבור שלנו מימין ומשמאל עושים את עבודתם נאמנה מתוך תחושת שליחות.
נתניהו לעומת זאת לא רוצה לעסוק בביטחון תושבי הדרום, לא להוריד את מחירי הדיור או לטפל במשבר הרפואה הציבורית.
כעת, אחרי שמנענו ממנו חסינות נתניהו רוצה דבר אחד- להרכיב קואליציה שתאפשר לו להעביר חוק שיאסור להביא למשפט ראש ממשלה. מה שהוא מכנה – החוק הצרפתי. נתניהו משעבד מדינה שלמה כדי להימלט מהדין.
אנחנו לא נאפשר לו.
לכן, אני מודיע כאן שכל מי שירצה להיכנס לממשלתי, יחתום על מסמך קווי יסוד ובו התחייבות להתנגד לכל יוזמה שכזו.
אני קורא לכל ראשי המפלגות להתחייב כבר היום שלא יתנו יד לחוק שכזה. במדינת ישראל אף פוליטיקאי או איש ציבור לא יהיה מעל לחוק.
הממשלה והכנסת לעולם לא יהפכו מקלט לעבריינים.
כראש ממשלה, אני מתכוון להיאבק באופן אישי בשחיתות השלטונית- גם בהיבט הנורמטיבי וגם בהיבט האופרטיבי. שחיתות פוגעת בביטחון הלאומי, בכלכלה ובחברה כולה.
הטלתי על ח"כ יואב סגלוביץ שיושב איתי כאן, ראש אגף החקירות לשעבר, להביא לממשלה הבאה תוכנית מקיפה למלחמה בשחיתות השלטונית שתעוגן בקווי היסוד.
התוכנית תובא כהחלטת ממשלה, במסגרת השנה הראשונה לכהונתה ויוקם צוות מנכ"לים ומומחים בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה שילווה את הסוגייה וקידומה כולל מעורבות אישית שלי בנושא זה.
בין השאר, אני מתכוון להביא במסגרת ההחלטה חבילת חקיקה נגד שחיתות שלטונית:
• חוק איסור כהונה לראש ממשלה או שר שהוגשו נגדם כתב אישום בעבירות פליליות חמורות.
• תיקון לחוק הקלון שימנע ממי שהורשע בעבירות שחיתות שלטונית עם קלון, לחזור לחיים הציבוריים.
• העברת הסמכות למתן חסינות לחברי כנסת לוועדה ציבורית, חיצונית ומקצועית.
ובנוסף, הצעת חוק שכבר הגשתי להגבלת כהונת ראש ממשלה ל-8 שנים או שתי קדנציות, כדי שהסיאוב ותאוות השלטון לא יעשו לאף אחד את מה שהם עשו לנתניהו.
התוכנית שלנו תכלול גם שינויים נורמטיביים נדרשים כמו הטמעת עקרונות דו"ח שמגר בנושא כללי אתיקה לחברי ממשלה ושימוש במנגנוני שקיפות בכדי למנוע מלכתחילה מנבחרי ציבור למעוד ולבצע עבירות במה שקרוי "שטחים אפורים".
לסיום, אני מבקש לחזק את ידי כל עובדי מערכות אכיפת החוק המסורים בפרקליטות, במשטרה ובבתי המשפט הנתונים כולם למתקפות משולחות רסן מטעם נבחרי הציבור המכהנים בישראל.
אנחנו נעשה הכל כדי שבעוד שבועיים- הרוח הרעה הזו תהפוך להיסטוריה.
תודה רבה לכם.תגובות לכתבה:

  1. אחת

    מניין הבטחון גנץ שתיבחר הכל רעש וצילצולים
    ומי כמות יודע שכל התיים נתפרו כדי להוליך שולל עם שלם ע"י שטיפות מוח בתקשורת כדי שתיבחר, אבת אתה בעצמך י6דע אין לך סיכוי לא תוכל לנהת מדינה הנעלים שת מר נתניהו גדולות עליך.

כתיבת תגובה: