‏הרוג ו-10 פצועים בתאונה בין מיניבוס למשאית ליד קריית מלאכי

לפני זמן קצר התקבל דיווח אודות תאונת דרכים בכביש 40 בצומת קסטינה. כתוצאה מהתאונה נהרג אדם אחד, מזירת האירוע פונו 10 פצועים, בהם 1 קשה, 4 בינוני ו-5 פצועים קל אל בית חולים קפלן.

בוחני תאונות הדרכים שהגיעו למקום פתחו, כאמור, בחקירת נסיבות התאונה.


צילום: דוברות המשטרה.

מדובר מד"א, זכי הלר נמסר כי בשעה 04:53 התקבל דיווח על תאונה קשה בין משאית למיניבוס (שככה'נ הסיע עובדים), בכביש 40 סמוך לצומת כפר אחים לכיוון צפון. חובשים ופראמדיקים של מד"א קבעו את מותו של גבר כבן 50 והעניקו טיפול רפואי ופינו לבתי החולים קפלן וברזילי 10 פצועים, בהם: אשה כבת 40 במצב קשה, בהכרה, עם פגיעות בראש ובגפיים, 4 פצועים במצב בינוני (גבר כבן 50 ושלושה בשנות השלושים), עם חבלות בראש ובגפיים, ו- 5 פצועים נוספים במצב קל.

פאראמדיק מד"א הנרי זערעור סיפר: "כשהגענו למקום, הבחנו בתאונה קשה מאוד, ראינו משאית עומדת בצד הכביש, ומיניבוס שהתנגש בחלקה האחורי מעוך בצורה קשה. בחלקו הקידמי של המיניבוס נלכד גבר כבן 50 , הוא סבל מפגיעה רב מערכתית קשה, והיה מחוסר הכרה, בבדיקות רפואיות שביצענו, הוא היה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותו.
10 מנוסעי המיניבוס גברים ונשים בשנות השלושים והארבעים נפצעו, חלקם היו מחוץ לרכב וחלקם לכודים ברכב , ביצענו מיון ראשוני לפצועים, אשה כבת 40 שנפצע קשה, הייתה בהכרה וסבלה מחבלות בראש ובגפיים, 4 נוספים שמצבם הוגדר בינוני נפגעו גם הם בראש ובגפיים, 5 פצועים נוספים בהם נהג המשאית, טופלו כשמצבם הוגדר קל. לאחר טיפול ראשוני בשטח, פינינו את הפצועים בדחיפות לבתי החולים קפלן וברזילי."

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.


אופיר לוי, דובר המרכז הרפואי קפלן, מדווח על קליטת פצועים מהתאונה לפנות בוקר בכביש 40: ״בשעה חמש ורבע לערך עודכן הצוות הרפואי במרכז הרפואי קפלן על תאונת דרכים בכביש 40 סמוך לקסטינה. כלל הצוותים הרפואיים בחדר מיון כולל טראומה, כירורגיה ואורטופדיה, נערכו בכוחות מתוגברים לקליטת הפצועים מכיוון שלא היה ידוע עדיין מספרם ובאיזו רמת פציעה, וזאת לאור הדיווח על הרוג בתאונה.
בשעה חמש וחצי הגיעו עם מד״א ארבעה פצועים בטווחי גיל 20 עד 40, שניים מהם במצב בינוני עם חבלות ראש וגפיים, לא נשקפת סכנה לחייהם והם נמצאים ברגעים אלו בבדיקות הדמיה מקיפות בליווי הצוות הרפואי, ושניים במצב קל עם פגיעות גפיים שנמצאים בקפלן להמשך השגחה. בשם הצוות הרפואי בקפלן אני מאחל המשך יום נעים עם נהיגה זהירה, בטוחה וללא תאונות״.

ידידיה הלוי מפקד זק״א קרית מלאכי שטיפל בזירה, ״מדובר במיניבוס שככה״נ הסיע עובדים והתנגש בעוצמה בחלקה האחורי של משאית שעמדה בשולי הכביש. כשהגעתי למקום ראיתי את המיניבוס מעוך לגמרי בחלקו הקדמי כתוצאה מעוצמת התתנגשות, גבר כבן 50 נלכד בתוך המיניבוס כשהוא מחוסר הכרה וסבל מפגיעה רב מערכתית, צוותי מד״א נאלצו לאשר את מותו במקום ופינו 10 נפגעים לביה״ח. מתנדבי זק״א לכיש טיפלו בגופת ההרוג ובאיסוף הממצאים בזירה הקשה. נסיבות האירוע נחקרות ע״י המשטרה.״


צילום: דוברות זק״א.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: