‏בג"ץ הכריע סופית: רון קובי הודח מראשות עיריית טבריה

שופטי בג"ץ דחו הבוקר (שני) את עתירת ראש העיר טבריה לשעבר, רון קובי, נגד החלטתו של השר זאב אלקין להדיח אותו מתפקידו.

לנוכח הכרעת שופטי בג"ץ הופכת הדחתו של רון קובי לסופית ואת העיר טבריה תנהל בשנים הקרובות ועדה קרואה הממונה על ידי משרד הפנים.


צפו: כך חגגו בטבריה את הדחתו של רון קובי מהעירייה

בתמונות: החלטת השופטים.

רון קובי שהתחיל את תפקידו בקול תרועה רמה בנובמבר 2018 לא הצליח להעביר תקציב, ודאג לריב ולהסתכסך עם אינספור תושבים בעיר וחברים מועצה. הוא נכשל בהעברת התקציב ומשכך החליט משרד הפנים והשופט אלקין להדיחו מתפקידו.

משכך החל מהבוקר תגביר הועדה הקרואה והעומד בראשה מוני מעתוק את עבודתה, לאחר שגם במשרד הפנים כמו בטבריה היו כולם באי וודאות וחיכו להחלטתו הסופית של הבג"צ.

שר הפנים אריה דרעי במכתב גלוי לתושבי טבריה:


תושבי טבריה היקרים!

מיניתי לפני כחודש ועדה ממונה שמנהלת את העיר, מורכבת מפקידים בכירים מכמה משרדי ממשלה, אנשי מקצוע מעולים, בראשם סמנכ״ל משרד הפנים הותיק והמנוסה, מוני מעתוק.
עברתם תקופה קשה, אולם היום כולנו מביטים קדימה בתקווה גדולה. בכוחות משותפים של כל משרדי הממשלה, בראשם משרד הפנים, נעשה הכל כדי שטבריה תתחזק, תשוקם, תשוב למסלול ותהיה עיר חזקה, מפוייסת עם עיריה מתפקדת שפועלת למען תושביה ומעניקה להם את השרותים הנאותים שאתם ראויים להם. אני משוכנע שנעבוד קשה ונצליח.

בכבוד רב ובאהבה
שר הפנים, אריה דרעי.

ח"כ מקלב הגיב על הדחת רון קובי: ביהמ"ש קבע באופן סופי את כשלונו ואי כשירותו לנהל עיר, לצערנו קובי אינו היחיד ויש עוד שמנסים לפעול בצורה של הסתה וקיטוב -הציבור צריך להוקיע ולדחות את כל מי שפועל בצורה זו.


תגובות לכתבה:

 1. שולי

  בס"ד
  הנה שתי בשורות טובות; ~~~ הכנרת עולה ועולה בטבריה, ורון קובי יורד ויורד!!!!!!!!!!… ידוע שביום, ד' בכסלו, לפני מאתים ושבעים ושש שנה (276 שנה) נקבע יום חג ליושבי העיר טבריה, להודות ולהלל לד' ית' על הצלתם מיד סוּלֵימַאן מושל דמשק.
  הנה שתי בשורות טובות; ~~~ הכנרת עולה ועולה בטבריה ~~~ ורון קובי יורד ויורד בטבריה!!!!!!!!!!

  יִשְׂמַח צַדִּיק כִּי חָזָה נָקָם פְּעָמָיו יִרְחַץ בְּדַם הָרָשָׁע. פירוש: הצדיק [החרדי לדבר ד'] שמח כשהוא רואה שד' שופט את הרשעים. ידוע שיש חג שנקרא 'פֻּוּרִים טבריה', והוא אחד מימי חג מקומיים רבים שנקבעו בקהילות ישראל, לזכר נסים וישועות שנעשו להן בימות עולם. זו הזדמנות יפה להעלות על נס את פועלו של מחדש היישוב היהודי בטבריה, רבי חיים אבולעפיה השני שקבע את יום "פֻּוּרִים טבריה", ועל הדרך להתבונן מעט בתוקפה ההלכתי של תקנה מקומית, לציון יום הלל והודאה על נס. וְהַחֹדֶשׁ אֲשֶׁר נֶהְפַּךְ לָהֶם מִיָּגוֹן לְשִׂמְחָה וּמֵאֵבֶל לְיוֹם טוֹב לַעֲשֹוֹת אוֹתָם יְמֵי מִשְׁתֶּה וְשִׂמְחָה.

  וכעת "בַאֲבֹד רְשָׁעִים רִנָּה" – קול צָהֳלָה וְרִנָּה. שְׂפָתֵינוּ תְּרַנֵּנָה. דהיינו; כאשר הרשעים אובדים – אנשי העיר מרננים וחוגגים, כי מעשי הפֶּשע פוסקים.

  וביום כ"ב בשבט תש"פ נקבע עוד חג "פֻּוּרִים טבריה" על הצלתנו מידי הרשע, העכזר, רע לבריות, רון קובי וחבורתו – שם רשעים ירקב. כֵּ֠ן יֹאבְד֤וּ כׇל־אוֹיְבֶ֙יךָ֙ השם. "בָּרוּךְ שֶׁפְּטָרַנִי מֵעָנְשׁוֹ שֶׁל זֶה".

  וְהַיָּמִים הָאֵלֶּה נִזְכָּרִים וְנַעֲשִׂים בְּכָל דּוֹר וָדוֹר מִשְׁפָּחָה וּמִשְׁפָּחָה מְדִינָה וּמְדִינָה וְעִיר וָעִיר וִימֵי הַפּוּרִים הָאֵלֶּה לֹא יַעַבְרוּ מִתּוֹךְ הַיְּהוּדִים וְזִכְרָם לֹא יָסוּף מִזַּרְעָם.

  יִשְׂמַח צַדִּיק כִּי חָזָה נָקָם פְּעָמָיו יִרְחַץ בְּדַם הָרָשָׁע.
  פירוש: הצדיק [החרדי לדבר ד'] שמח כשהוא רואה שד' שופט את הרשעים.
  יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרֲכִי נַפְשִׁי אֶת ד' הללו-קה.

כתיבת תגובה: