יהוד: 4 חשודים נעצרו במבצע משולב נגד עבריינים המפעילים תחנות דלק פיראטיות בתוך אזור מגורים

אתמול ( 12.2) התקיים ביהוד מבצע בהובלת משטרת ישראל בשילוב זרועות עם גורמי אכיפה נוספים ובכללם פרקליטות מחוז ת"א אזרחי, רשות מקרקעי ישראל, מנהל הדלק , משרד האנרגיה, משרד הבריאות, כבאות והצלה, מס הכנסה, חברת חשמל, המשרד לאיכות הסביבה, המשטרה הירוקה, ביטוח לאומי, יחידת ההונאה בכשרות וחולית אכיפת תשתיות מחלקת שיטור מיוחד.

המבצע נערך נגד תחנות דלק פירטיות ומסעדה שהופעלו על פי החשד, ללא היתרים וללא רישיון עסק ובפלישה לאדמות ציבור – בתוך שכונות מגורים.


עסקינן בעסקים אשר בעצם קיומם נטוע סכנה ברורה לשלומו של הציבור ובטחונו

במהלך המבצע הכוחות פירקו את תחנות הדלק. מיכלי הדלק מהם נשאבו 16,000 ליטרים של דלק ומשאבות הדלק שהוצבו במתחם נתפסו וכן משאית להובלת דלק ומספר רכבים.

4 חשודים עוכבו לחקירה לתחנת המשטרה. בהמשך ובהתאם לחומרי החקירה שייאספו, תבחן הגשת כתבי אישום נגד המעורבים . כמו כן, תבחן הגשת בקשות לצווי סגירה שיפוטיים למקומות אלה.

כמו כן הוטלו על בעלי המקומות קנסות על ידי המשטרה הירוקה בגובה של אלפי שקלים, הושמד מזון על ידי משרד הבריאות ונמצאו ליקויי תברואה במקום. בנוסף, יחידת ההונאה בכשרות איתרה חשד להונאה והוסרה תעודת הכשרות במקום, רשות מקרקעי ישראל תפסה חזקה על שטח שנתפס באופן לא חוקי ורשות המסים איתרה ליקויים מהותיים ואי רישום תקבולים.

עסקינן בעסקים אשר בעצם קיומם נטועה סכנה ברורה לשלומו של הציבור ובטחונו העיסוק בדלק ללא רישיון ובאופן פיראטי, הובלתו והתקנתו בניגוד לחוק, מהווים סכנת חיים ממשית לציבור, ועלולים לגרום לפציעות קשות ולמוות.


פעילות אכיפה משולבת הינה כלי אפקטיבי בלחימה בתופעות פשיעה וזאת לצד ההליך הפלילי שמנהלת משטרת ישראל.

(קרדיט צילומים: דוברות המשטרה)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: