אתגר הטיקטוק שמדאיג את ההורים: בן 15 אושפז עם חבלת ראש ופרכוסים | צפו בתיעודים

אפליקציית טיקטוק הפופולרית בקרב בני הנוער מוסיפה להדאיג את ההורים: הפעם בגלל אתגר חדש ומסוכן שילדים ובני נוער רבים מתנסים בו ועלול לגרום לנכות.

לפני כשבוע וחצי נער בן 15 אושפז בבית החולים שערי צדק בירושלים, לאחר שסבל מפרכסים ומחבלת ראש קשה, בעקבות תרגיל טיק טוק אותו ביצע. הנער שוחרר מאשפוז לחדר המיון של בית החולים.

ד"ר גיורא וייזר, מנהל מיון ילדים במרכז הרפואי שערי צדק על המקרה.

ד"ר גיורא וייזר, מנהל חדר המיון בשערי צדק הוסיף: "הנער אמנם שוחרר לביתו לאחר השגחה וייצוב, אולם חשוב להבין שהתרגיל יכול היה לגרום לחבלה משמעותית ביותר ולנזק בלתי הפיך. מורים והורים חייבים לאסור על ילדים לבצע אותו. התרגיל בפירוש יכול לגרום לאסון".

תיעודים שרצים ברשת.

מדובר בתרגיל שמשגע את בני הנוער ברחבי העולם והגיע לישראל. באתגר החדש עומדים נער או נערה מול המצלמה כשלצדם שניים נוספים, שמתאמים ביניהם מתי בדיוק להפיל את הנער או הנערה שעומדים ביניהם. בתרגיל זה הקופץ האמצעי מאבד את שיווי המשקל ונופל לאחור.

ברחבי העולם דווח כבר על בני נוער שסבלו בפגיעות ראש, צוואר וגב. מומחים מזהירים שהתרגיל עלול לגרום גם לדימומים מוחיים, קריעה של עמוד השדרה ונכות.

מדוברות המשטרה נמסר כי המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת 105 מבקש להביא לידיעת ההורים כי בימים האחרונים אנו עדים להתגברות תופעת הפצת סרטונים בהם מחקים בני הנוער משחק מסוכן ומעלים את הסרטון לרשתות החברתיות.

אנו קוראים להורים לגלות מעורבות ואחריות בפעילות הילדים ברשת, לשוחח עמם ולוודא כי הם מבינים את הסכנה הטמונה במשחקים מסוג זה.

אנו מבקשים מהילדים להימנע מלקחת חלק בפעילות המסוכנת ולהימנע מהפצת סרטונים שכאלו שכן בעצם השיתוף הם עלולים לעודד אחרים לחקות את הפעולה המסוכנת.

בזמן הקצר מאז שעלתה האפליקציה דווחנו על אתגרים מסוכנים נוספים באפליקציית טיקטוק: אתגר נפילת החפצים מגובה ואתגר הנפילה משולחנות. חלק מהילדים שצילמו את עצמם מבצעים אותם נפגעו והובהלו לטיפול רפואי.

כזכור, מספר ערבים נעצרו לאחר שתקפו והתעללו בזקנים בשוק מחנה יהודה והעלו לאפליקציה.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: