נמלת האש התגלה במשתלה בתל אביב: המשרד להגנת הסביבה אסר על הפצת צמחים עד להדברת המפגע

בהמשך לעבודת המשרד להגנת הסביבה בתחום הפיקוח על משתלות נגועות בנמלת האש הקטנה, המשרד מתריע כי התגלה מוקד של נגיעות נמלת האש הקטנה במשתלה העירונית של תל אביב-יפו בשכונת רמת החייל.

המשרד פעל מול עיריית תל אביב, ששיתפה פעולה באופן מלא, לטיפול במפגע, ועוקב אחר הנושא באופן רציף, כולל איסור הפצת צמחים – עד להדברה מספקת.

נמלת האש הקטנה מוגדרת בעולם כאחד ממאה המינים הפולשים המסוכנים לסביבה. הנמלה אינה מעבירה מחלות, אולם היא מהווה מפגע תברואי ועקיצותיה כואבות מאוד ויוצרות מעין כוויה.

קיים חשש, כי נמלת האש הקטנה הופצה משטחי המשתלה אל הגינות הציבוריות ברחבי העיר, והציבור מתבקש לנקוט ערנות. כל המבחין בנמלים העונות על התיאור בסביבתו הקרובה, מתבקש לעדכן את הרשות המקומית הרלוונטית וכן את המשרד להגנת הסביבה, ולקבל הנחיות כיצד לטפל במפגע ולהימנע מהתפשטותו.

לתיאור הנמלה וההנחיות לטיפול:

בנוסף לפעילות זו, המשרד מעודד משתלות לפעול באופן סביבתי. החל מינואר 2019 המשרד להגנת הסביבה מעניק תו איכות, בשיתוף מכון התקנים, למשתלות אשר פועלות להגנת על הסביבה בתחום שמירת המגוון הביולוגי המקומי ונמנעות מהחדרת מינים פולשים ומטפלות במוקדי מזיקים באופן יעיל וסביבתי.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: