‏אבו מאזן באו"ם: "דוחים נחרצות את תוכנית המאה"

‏אבו מאזן כעת במועצת הביטחון של האום: "אני מודה לישראלים שהביעו סירוב לעסקת המאה.

אני מודה ל 300 קצינים ישראלים שנלחמו למען המדינה שלהם ועכשיו אומרים שהם נלחמים למען הצדק ומסרבים לעסקת המאה.


אנחנו מודים לישראלים שיצאו בהפגנה גדולה בתל אביב כדי לסרב לעסקת המאה".

השגריר דנון: "רק כאשר עבאס יירד מהבמה נוכל לקדם את השלום."

מועצת הביטחון של האו"ם דנה היום (שלישי) בתוכנית השלום האמריקאית ובמהלכה לא עלתה להצבעה הצעת הגינוי הפלסטינית שקודמה בשבוע האחרון באמצעות תוניסיה ואינדונזיה. הדיון התקיים בנוכחותו של מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, יו"ר הרש"פ, אבו מאזן, השגריר דני דנון, השגרירה האמריקאית, קלי קראפט, ויתר חברות המועצה.
מזכ"ל האו"ם קרא לשני הצדדים לחזור לשולחן המשא ומתן. "האו״ם מחוייב לחזון שתי המדינות ופתרון הקונפליקט על בסיס החלטות או״ם והחוק בינלאומי", אמר גוטרש.
יו"ר הרש"פ תקף בנאומו את ארה"ב וישראל ואמר כי "לא נקבל את התוכנית האמריקאית ואנחנו נתעמת עם יישומה בשטח". לדבריו, "ירושלים היא שטח כבוש. למי יש זכות לתת את העיר הזו כמתנה למדינה אחת או אחרת? מזרח ירושלים שלנו ומערב ירושלים שלהם". ״ארה״ב לבדה לא תוכל להיות מתווכת לבדה ואנחנו קוראים לקהילה הבינלאומית להפעיל לחץ על ממשלת ישראל. ברגע ההיסטורי הזה אני רוצה להושיט את ידי לשלום״, הוסיף.
דנון תקף את סרבנותו של יו״ר הרש״פ ואמר כי "אם היה באמת רוצה במשא ומתן, הוא לא היה עכשיו בניו יורק אלא בירושלים. להתלונן במקום להוביל – זו דרכו של אבו מאזן".
השגריר הישראלי אמר לחברות המועצה כי ״לא תהיה כל התקדמות בתהליך השלום כל עוד אבו מאזן מכהן בתפקידו״. לדבריו, "רק כאשר עבאס יירד מהבמה, ישראל והפלסטינים יוכלו לצעוד קדימה. מנהיג שבוחר בסרבנות, הסתה והאדרת טרור לעולם לא יכול להיות שותף לשלום״.

"השלום הוא בליבת דרכו של העם היהודי וישראל מודה לנשיא טראמפ על המחוייבות שלו לשלום", הוסיף דנון.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: