‏מנהיג קהילת שובו בנים הרב אליעזר ברלנד ו-5 בכירים בקהילה נעצרו בשכונת מאה שערים שבירושלים

כוחות גדולים של יס"מ, מג"ב ובילוש פשטו במהלך הלילה על ביתו של הרב אליעזר ברלנד.

בסיום הפשיטה נעצר הרב ברלנד, המעצר התלווה באלימות קשה נגד השוטרים אבנים וכו' המשטרה השתמשה ברימוני הלם.


בנוסף לרב ברלנד, נעצרו הבוקר עוד 5 בכירים בשובו בנים, בחשד להלבנת/גניבת כספי תרומות במשך השנים.

מדוברות המשטרה נמסר כי בתום חקירה סמויה, פשטו בשעות הבוקר המוקדמות כוחות המשטרה על בתיהם של 6 חשודים, שנעצרו בחשד לעבירות עושק, קבלת דבר במרמה ועבירות מס.

במהלך החודשים האחרונים מנהלת משטרת ישראל חקירה סמויה בחשד לעבירות עושק, קבלת דבר במרמה ועבירות מס חמורות שבוצעו עפ"י החשד לאורך מספר שנים ע"י החשודים.

עם התקדמות החקירה, הצליחו החוקרים לפענח את דפוס הפעולה של החשודים, שמתנהלים עפ"י החשד באופן הררכי, בו לכל אחד מהם תפקיד מוגדר, והכל תחת חסותו ושימוש בשמו של החשוד המרכזי בשנות ה-80. (הרב ברלנד)


החקירה התמקדה בשני מישורים עיקריים:

המישור הפלילי, איסוף ראיות ועדויות נגד החשודים, שפעלו עפ"י החשד תוך ניצול ציני ואכזרי של מאות אזרחים ובני משפחותיהם, שהיו ככל הנראה בשעתם הקשה ביותר, ודרשו מהם עשרות אלפי שקלים בעבור ברכות ומרפא.

המישור הכלכלי, בו הצליחו חוקרי המשטרה בשיתוף עם פקיד שומה חקירות ירושלים ברשות המיסים והמוסד לביטוח הלאומי, לחשוף תשתית לביצוע מגוון עבירות של הלבנת הון, השמטת הכנסות ועבירות מס בשווי מאות מיליוני שקלים, שעפ"י החשד הלבינו החשודים באמצעות שימוש בעשרות חשבונות בנק ששימשו להם כפלטפורמה.

מדובר בחקירה מורכבת ומסועפת, שהגיעה כאמור הבוקר לשלב הגלוי עם מעצרם של החשודים (שנות 20-80, ירושלים). במהלך המעצרים החלו מפרי סדר ליידות אבנים וחפצים לעבר השוטרים בניסיון למנוע את המעצרים, וכתוצאה מכך נפצעו 2 שוטרים.

אנו מתכוונים לפעול בכלל האמצעים העומדים לרשותנו, על מנת להגיע לזהויותיהם של הפורעים ולהביאם לדין בגין מעשיהם.

אנו קוראים לכל אדם שחש כי נפגע מדפוס פעולה דומה או מי מהחשודים לפנות בהקדם לתחנת המשטרה ולמסור עדותו.

בהמשך היום יובאו מי מהחשודים לדיון בעניינם בבית משפט השלום בירושלים.


קרדיט: דוברות המשטרה.

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: