פיגוע ירי סמוך להר הבית: שוטר נפצע קל – מחבל תושב חיפה חוסל

סמוך לשעה 11:45, מחבל חמוש באקדח הגיע להצבה של שוטרים ובהם לוחמי מג"ב באחד משערי הר הבית, וביצע ירי לעברם. השוטרים הגיבו בנחישות, ניטרלו אותו וסיכלו המשך פגיעה בחפים מפשע.

תיעוד הפיגוע, קרדיט דוברות המשטרה.


שוטרים נוספים שהגיבו במהירות, ביצעו ירי לעבר המפגע וחיסלו אותו. כתוצאה מהירי נפצע קל בידו שוטר מג"ב שפונה לבית החולים.

בפעילות מהירה של כוחות משטרה נוספים שהגיבו, נעצר הרכב ממנו ירד המפגע ובו חשוד שנעצר לחקירה.

המחבל, שאדי בנא, ערבי ישראלי תושב חיפה כבן 45.

צילום: דוברות המשטרה.

מפקד המחוז, ניצב דורון ידיד שהגיע לזירה ופיקד על האירוע, ביצע תחקיר ראשוני בשטח, וציין את תגובתם המהירה והמקצועיות של השוטרים.

מדוברות מד"א נמסר כי בשעה 11:52 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים על גבר שנפצע ככל הנראה במהלך ניסיון פיגוע בשער פייסל סמוך להר הבית. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח גבר בן 38 במצב קל עם פציעה ביד.


פראמדיק מד"א ישראל וינגרטן סיפר: "כשהגענו למקום חברנו לכוחות הביטחון. הפצוע התהלך במקום כשהוא בהכרה מלאה וסובל מפציעה בידו. הכנסנו אותו לניידת טיפול נמרץ, הענקנו לו טיפול רפואי שכלל חבישה ומתן משככי כאבים ופינינו אותו במצב קל ויציב להמשך טיפול בבית החולים."

צילום: אלי פרחי דוברות מד"א.

יחיאל שטרן חובש ביחידת האופניים החשמליים של איחוד הצלה סיפר: "הייתי בסמיכות למקום ובתוך כחצי דקה מקבלת האירוע הגעתי למקום והענקתי סיוע ראשוני לפצוע באורח קל. לאחר מכן הוא פונה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים".

בעוצמה יהודית אמרו בתגובה: "ממשלת ישראל מפקירה את לב ירושלים – הר הבית, שהריבונות היהודית בו מזמן נעלמה. לפני שמדברים על החלת ריבונות ביהודה ושומרון, מדינת ישראל צריכה קודם כל להוכיח את הריבונות שלה בהר הבית. הגיע הזמן לגרש את הוואקף מההר, לסלק את הפורעים ולהבהיר כי מדינת ישראל היא הריבון היחיד בהר ובירושלים כולה".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: