פיגוע דריסה בירושלים: 15 חיילי גולני נפצעו, אחד במצב קשה – המחבל נמלט

15 חיילי גולני בפיגוע דריסה במתחם התחנה בירושלים. המחבל נמלט וכוחות משטרה גדולים פועלים וסורקים לאיתורו.

רכב המחבל אותר בבוקר בבית לחם.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד, הגיע למקום וקיים הערכת מצב עם פיקוד המחוז, בה הנחה להפעיל ולנקוט בכל האמצעים הנדרשים על מנת לאתר ולעצור את החשוד.

נצ"מ רונן עובדיה, מפקד תחנת מוריה. קרדיט דוברות המשטרה.

קרדיט דוברות המשטרה.

מדובר מד"א נמסר כי בשעה 01:47 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים על הולכי רגל שנפגעו מרכב ברחוב דוד רמז בירושלים.

חובשים ופראמדיקים של מד"א בסיוע כוחות רפואה של צה"ל העניקו טיפול רפואי ופינו לבתי החולים שערי צדק, הדסה עין כרם והר הצופים, סה"כ צוותי מד"א פינו לבתי החולים 14 פצועים, בהם: 1 קשה, (שערי צדק), 1 בינוני, (עין כרם ) 12 קל.

פאראמדיק מד"א עוז פולק, וחובש על אופנוע מד"א אלי פרחי סיפרו: כשהגענו למתחם התחנה ראינו המולה, על המדרכה שכבו 3 צעירים ובסמוך התהלכו כ – 9 צעירים נוספים שנפגעו, ביצענו מיון ראשוני מהיר, אחד מהפצועים היה מחוסר הכרה, וסבל מחבלה רב מערכתית , כל השאר היו בהכרה מלאה, צעיר כבן 20 סבל מחבלות בראש ובגפים וסיפר לנו שרכב הגיע ופגע בהם, הפצוע השלישי ששכב סבל מחבלות קלות בגוף, שאר 9 הצעירים הנוספים שהתהלכו במקום, חלקם חשו ברע וחלקם סבלו מחבלות קלות מאוד. בסיוע כוח רפואה של צה"ל וחיילים שהיו במקום הענקנו לפצועים טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותם לבתי החולים. כשמצבו של אחד קשה, אחד בנוני, והשאר קל.

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

אהרן פאמפ חובש באיחוד הצלה סיפר: "בסיוע צוותי רפואה של צה"ל הענקנו סיוע ראשוני לפצוע קשה שסובל מפגיעה רב מערכתית ולשני צעירים שנפצעו באורח בינוני. לאחר הסיוע הראשוני בזירת האירוע הם פונו לבית החולים".

מרדכי עובד חובש באיחוד הצלה סיפר: "במקביל לפצוע קשה ושני הפצועים באורח בינוני שטיפלנו בהם בתחילת האירוע. הענקנו סיוע ראשוני לשמונה נפגעים קל מפציעות קלות וחרדה. עקב אופי האירוע פועלים במקום גם צוותי חוס"ן – היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה".

צילום: דוברות זק"א.

בעקבות הפיגוע, אומרים במפלגת עוצמה יהודית:

"פיגוע הדריסה הלילה היה לצערנו רק עניין של זמן. אחרי שרואים את התמונות הקשות מחברון בו חייל בוער באש, ומנגד אין שום תגובה מצד כוחות הביטחון, אין פלא שהטרור עולה מדרגה ומחבל דורס 15 חיילים בירושלים.

מדינת ישראל חייבת לשים סוף למדיניות ההכלה של שר הביטחון בנט, ולהתחיל לנהוג ביד קשה נגד הטרור, נגד המחבלים עצמם, וגם נגד המשפחות שלהם. זו הדרך היחידה לגרום להרתעה אמיתית שתפסיק את הפגיעה בחיילי צה"ל ובאזרחי ישראל.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: