תגובות

‏ועדת הבחירות המרכזית החליטה שלא לפסול את רשימת חד"ש-תע"ל לכנסת

חבר הכנסת איימן עודה, יו”ר רשימת חד”ש-תע”ל, בתגובה להחלטת ועדת הבחירות לדחות את בקשת הפסילה של “עוצמה יהודית” כנגד חד"ש-תע”ל:

“אירוני ומביש שהבריון המסית מיכאל בן ארי, שגם היועץ המשפטי לממשלה קבע כי דבריו מסיתים לגזענות, שחבר במפלגה שממשיכה את דרכה של הפשיסט מאיר כהנא, מפלגה שדוגלת בטרנספר, עליונות יהודית, וטיהור אתני, שמעודדת הרג ומסיתה לאלימות – הוא שמבקש לפסול מפלגה שדוגלת בערכים של שלום ושוויון. אנחנו נמשיך לפעול ולהיאבק עבור כלל האזרחים, נמשיך להיות קול נגד הכיבוש ולמען שוויון מלא ושלום צודק, דמוקרטיה וצדק חברתי, נמשיך להיות קול ברור ואלטרנטיבה לממשלת הימין מחבקת הכהניסטים.”


בכתב התשובה לפסילה כתבו חד”ש תע”ל: “על הבקשה להידחות על הסף בראש ובראשונה כי היאמעניקה הכשר ולגיטימיות למהלך גזעני מטעם המבקשים. פעילות המבקשים מעודדת אלימות והרג, מבחינתם, עצם קיומם של ערבים בכנסת הוא כשלעצמו בעייתי […] המבקשים לא מצליחים להבין שעמדה נגד הכיבוש היא לגיטימית ולא נופלת בגדר האיסורים – חד"ש היא המפלגה הראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל שהביעה התנגדות נחרצת נגד כיבוש השטחים שנכבשו בשנת 1967 כולל רמת הגולן וקראה לפתרון מדיני על בסיס שתי המדינות. ועוד יובהר כי רשימת חד"ש -תע"ל תמשיך להיאבק נגד החוק הגזעני חוק יסוד: האלום בכל הדרכים הלגיטימיות כולל שימוש בכל במה בינלאומית אפשרית ולגיטימית. […] הבקשה חסרת נקיון כפיים, מטעה ואינה מבססת תשתית עובדתית ראויה”


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: