ראש מועצת שומרון: "אם לא תהיה החלת ריבונות נצא לרחובות"

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הודיע הערב לראש הממשלה בנימין נתניהו, זאת בעקבות השתיקה המתמשכת מצד ראש הממשלה בכל הנוגע להחלת ריבונות עוד השבוע. ומידע פנימי שהתקבל על התקפלות אפשרית בנושא החלת הריבונות כי ההתיישבות תצא לרחובות אם לא תהיה החלת ריבונות בזמן הקרוב.

לדבריו: "לצערי, על אף ההזדמנות ההיסטורית יוצאת הדופן, נראה שהממשלה גוררת רגליים, ואתה מסרב לשים על שולחן הממשלה את ההצעה המתבקשת וההיסטורית עליה התחייבת רק בשבוע שעבר בוושינגטון: החלת ריבונות על הישובים והמרחבים היהודים ביהודה שומרון והבקעה.


זהו זמן ריבונות אדוני ראש הממשלה אל תמצמץ. אל תגמגם. עמוד בהבטחתך. הנח על שולחן הממשלה את ההצעה להחלת ריבונות. הציבור בארץ לא יסלח למי שיפספס את ההזדמנות הזו. אם יהיה צורך נצא לרחובות, על ילדינו וטפנו, לא נסכים שיסכנו את עתידנו כאן". דגן הוסיף ואמר: "לא היה מנהיג גדול כמוך בהיסטוריה של מדינת ישראל. אנא אל תפקיר את החלום הציוני הגדול ביותר".

דגן הוציא אמש מכתב לראש הממשלה, בו קרא לו להחיל ריבונות גם נגד עמדת ארה"ב כפי שעשו בגין ואשכול עם רמת הגולן ומזרח ירושלים. בתחילת השבוע שעבר יצא דגן בראש משלחת מהשומרון לוושינגטון שם נפגש עם בכירים בממשל האמריקאי, בכירים במפלגה הרפובליקנית ומנהיגים אוונגליסטים והזהיר מפני הסכנות בתוכנית המאה לצד הקריאה להחיל ריבונות.

(קרדיט: ניסים לב)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: