‏"דקר למוות וניסה לסחוט את הוריו": תושב עזה מואשם ברצח הנער משפרעם

לאחר חקירה מורכבת, בה חוקרי ימ"ר צפון מחברים פיסות מידע ומצליבים ראיות, נמצא כי הנאשם בן 44 תושב עזה ששהה ועבד בישראל שלא כחוק, רצח את הנער עאדל חטיב באמצעות מספר רב של דקירות סכין וקבר אותו בשטח פתוח בסמוך לבית ספר במטרה לסחוט מבני משפחתו כסף תמורת מציאתו בסך של 400,000 ₪.

פיענוח מותו של הנער בוצע בפרק זמן קצר, תודות לפעילות נחושה ומקצועית של חוקרי משטרת ישראל, תוך שילוב כוחות של כלל היחידות השונות במהלך החקירה, הפעלת אמצעים מיוחדים ומז"פ. החוקרים התמודדו עם גל שמועות זדוניות אשר נבדקו ביסודיות ונשללו.


מפקד מחוז צפון עמד מקרוב על החקירה שהתנהלה ביחידה המרכזית של מחוז צפון, ביקר אצל הוריו של הנער המנוח ואמר להם כי חוקרי המשטרה לא ינוחו עד אשר יגיעו לרוצחיו של המנוח.

אתמול חוקרי היחידה הודיעו להוריו של המנוח, כי הרוצח נמצא ומלאכת החקירה הסתיימה, וכי הבוקר יוגש כתב אישום חמור כנגד הרוצח ע"י פרקליטות מחוז חיפה.

פרטי החקירה:

בשעות הלילה המאוחרות, בתאריך 4.12.19, הוריו של הנער המנוח הגישו הודעה בתחנת המשטרה כי בנם היחיד בן ה-17 לא חזר הביתה מאתמול בשעות הערב והם דואגים לו מאד.

עם קבלת הדיווח כוחות משטרה גדולים ביניהם: מסוק, פרשים, רחפנים, כלב לחיפוש נעדרים, גשש ומתנדבים ערכו סריקות נרחבות לאיתורו של הקטין המנוח.


עאדל חטיב.

בשעות הצהריים של יום חמישי (5.12.19), בשכונת עין עפייה בשפרעם, בשטח פתוח סמוך לבית הספר, אותרה חלקת אדמה שנראה כי לאחרונה נחפרה, השוטרים חפרו במקום וגילו את גופתו של הקטין כשעליה סימני אלימות ומספר רב של דקירות.

כוחות משטרה נוספים, הגיעו למקום, סגרו את הזירה, פינו את ההמון שהתקהל סביב והחלו לבצע פעולות חקירה ראשוניות, במקביל הוזעקו למקום כוחות משטרה בניהם מעבדת זיהוי פלילי ניידת, חוקרי זירה, מפקד המחוז, פיקוד מחוז צפון וחוקרי מחלק פשעים מהיחידה המרכזית.

מהנתונים הראשונים בזירה עלה כי: המנוח יצא מביתו סמוך לשעה 19:00, אחד מחבריו הסיע אותו לשכונת עין עפיה, מהחקירה הראשונית עלה כי בין המנוח לבין מספר נערים מהעיר קיים סכסוך ועלה חשד כי ככל הנראה זהו הרקע למותו של המנוח. החוקרים עיכבו את הנערים ועוצרו אותם. במהלך חקירה נמרצת בה נבדקו פרטי חקירה רבים, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים – החוקרים מבינים כי הנערים אינם קשורים למותו של המנוח והנערים משוחררים.

חוקרי המשטרה ממשיכים בחקירה אינטנסיבית תוך כדי שהם בודקים כל קצה חוט והופכים כל אבן במטרה להגיע לרוצחיו של הנערך, כיווני חקירה שונים נבדקים בעקבות שמועות רבות ושונות ביניהם גם זדוניות על נסיבות מותו של המנוח.

השמועות נבדקו ונחקרו ביסודיות ונמצאו כלא נכונות.

לאחר חקירה מאומצת חוקרי המשטרה עולים על חשוד נוסף בן 44 שגר בעיר שפרעם אך מיד לאחר הרצח נעלם. חוקרי המשטרה מבצעים פעולות חקירה רבות לאיתורו. החשוד מאותר לבסוף כשהוא מסתתר בבניין בשלבי בניה בעיר טמרה וכוחות המשטרה עוצרים אותו.

מחקירה אינטנסיבית עולה כי: הנאשם תושב רצועת עזה התגורר ועבד בעיר שפרעם ללא אישור ובניגוד לחוק. הנאשם והקטין המנוח עבדו יחד בעבודות בניה בבית דודו של המנוח ז"ל.

בשלב מסוים החליט הנאשם להמית את המנוח, ולסחוט מבני משפחתו כספים בתמורה כביכול לאיתורו של בנם.

הנאשם יצר עם המנוח קשר שבוע לפני הרצח (ביום רביעי 27.11.19) וסיפר לו כי הוא מצא דבר מה והוא רוצה למסור לו אותו.

מאוחר יותר ביום שלישי (3.12.19) הנאשם הצטייד במעדר אותו לווה מאחד האנשים בעיר והסתיר אותו בשטח האדמה סמוך לבית הספר שם תכנן לבצע את רצח הקטין המנוח ז"ל.

הנאשם יצר קשר עם המנוח ביום רביעי (4.12.19) והם תיאמו להיפגש בשכונת עין עפיה בשפרעם.

סמוך לשעה 19:00 המנוח נפגש עם הנאשם אשר היה מצוייד בסכין, הנאשם הוביל את המנוח אל שטח האדמה שם הסתיר יום קודם לכן את המעדר.

שם, הנאשם הוציא את הסכין, דקר את הקטין המנוח דקירות רבות עד אשר גרם למותו וקבר אותו באמצעות המעדר.

הנאשם עזב את המקום לכוון ביתו של המנוח שם הניח על שמשת רכב שחנתה בסמוך לבית מכתב ובו כתוב בערבית: כי הקטין נמצא במקום בטוח והוא דורש עבורו סכום של 400,000 ₪ בתוך חמישה ימים, ולאחר שיקבל את הכסף הקטין יוחזר לאביו. עוד ציין כי במידה ויפנו למשטרה הקטין יחתך.

הנאשם, בשעות הבוקר שלאחר הרצח (5.12.19), עזב את העיר שפרעם ונעלם, עד אשר נמצא כחודש ימים לאחר הרצח (5.1.20) כשהוא מסתתר בבניין שנמצא בהליכי בניה בעיר טמרה.

בתום חקירה שכללה גם שחזור של הרצח במהלכו ההמון ידו אבנים והפריעו לפעולות המשטרה, הגישה היום פרקליטות מחוז חיפה לבית המשפט המחוזי בחיפה, בקשה למעצר עד תום ההליכים וכתב אישום חמור כנגד הנאשם, המייחס לו עבירות של רצח בנסיבות מחמירות, חטיפה לשם רצח וסחיטה. – העתק מהבקשה ניתן לקבל מדובר פרקליטות מחוזות חיפה והצפון.


צילום מהזירה: דוברות המשטרה.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: