תגובות

דרעי: "ליברמן סגר ממשלה עם גנץ והערבים"

יו"ר ש"ס ושר הפנים, אריה דרעי, הערב (א') בכנס פתיחת קמפיין השטח של ש"ס בירושלים: " ליברמן אומר את האמת. יש סיכום שסוכם בינו לבין גנץ, לפיד, מרצ, מפלגת העבודה והרשימה המשותפת עודה-טיבי, להקים ממשלה מייד לאחד הבחירות".


יו"ר ש"ס אריה דרעי נכנס לכנסת הבחירות. צילום: חדשות כל העולם.

"מדינת ישראל נמצאת במערכת בחירות שלישית תוך שנה אחת. זה מבייש את מדינת ישראל בפני כל העולם, אבל זאת המציאות. ב-ו' אדר, בעוד כחודש, שוב אנחנו הולכים לבחירות. מילארד שקלים מתבזבזים, אין ממשלה שיכולה לקבל החלטות, אין תקציב מדינה. יש רק אשם אחד, לאשם הזה קוראים אביגדור ליברמן. כל האחראיות למצב הזה מתחילתו ועד סופו זה רק הוא."
"לפני כשנה, כשהוא צעק לתמוך בביבי, מצא לעצמו תירוץ הזוי שבושה לחזור עליו, "חוק הגיוס ככתבו וכלשונו". הוא הלך למערכת בחירות שניה כדי למתג את עצמו מחדש – ממשלת אחדות חילונית. רבותיי, אני חושב שכולם יודעים אבל אני חוזר על זה שוב, מי שטרפד את הקמת ממשלת האחדות של נשיא המדינה הוא ליברמן."
"רבותיי אין עכשיו ממשלת אחדות לאומית, מה עכשיו ליברמן צריך להצדיק כדי שיצביעו בשבילו? בא ליברמן ואומר "יש לי תכנית סודית שכבר מסוכמת, חתומה ותפורה, איך לא תהיינה בחירות רביעיות. יש כבר ממשלה מוכנה מיד אחרי הבחירות השלישיות. תסמכו עליי מילה זו מילה." לצערי, אני נטיתי לחשוב שזה עוד תרגיל שלו, עוד ניסיון להסיח את הדעת בשביל שהוא יהיה רלוונטי. אבל אחרי שהתוודעתי ממקורות אמינים עליי ביותר – אכן ליברמן אומר את האמת. יש סיכום שסוכם בינו לבין גנץ, לפיד, מרצ, מפלגת העבודה והרשימה המשותפת עודה-טיבי, להקים ממשלה מייד לאחד הבחירות. זו עובדה, זה סיכום. אני אומר לכם את זה באחריות ובידיעה ברורה – הפעם הוא אומר את האמת. לכן הסכנה היא עכשיו. על פי כל הסקרים יש למעלה משישים, אם ליברמן לא חושש להיות שותף לשמאל ולרשימה המשותפת אז כבר מה נותר לנו לעשות בבחירות? זה כבר בפתח. ממשלת שמאל עם עודה וטיבי כבר רוקמת עור וגידים, היא מסוכנת."

עוד הרחיב השר דרעי בנושא הסכנה של הקמת ממשלת שמאל:
"רבותיי הסכנה הברורה לצביון היהודי של מדינת ישראל כמדינה יהודית, הסכנה לארץ ישראל, הסכנה ליום השבת אם ייהפך ליום מנוחה או ייהפך ליום כמו שאר ימות השבוע, האם עדיין בישראל יעשו נישואין כדת וכדין עם רב וחופה או שנהיה ככל העמים? האם מיליוני יהודים שחשובה להם כשרות, האם זה יישאר או שחלילה וחס כפי שהם מצהירים יבוטל כל מהלך הכשרות? האם שערי מדינת ישראל ימשיכו לעמוד על המשמר וישמרו על מדינת ישראל וצביונה כמדינה יהודית או ששעריה יפתחו ומאות אלפי גויים יבואו כדי להיכנס? אלו לא סיסמאות בחירות. לצערי הרב, סיכוי גדול וסביר שאם לא נתעשת ואם לא נעשה מסירות נפש על ארץ ישראל, על עם ישראל ועל תורת ישראל, תהיה כאן ממשלת שמאל עם שנאה לדת וליהדות שנשענת על הרשימה המשותפת."

בנוסף, חשף השר דרעי את שיתוף הפעולה מרחיק הלכת בין ש"ס לבין הליכוד בבחירות הקרובות:
"הפעם, בראשונה, ש"ס והליכוד הולכים לעבוד יחד. נעניתי לפניה של ראש הממשלה והעמדתי לרשותם את כל העזרה שהתבקשתי. כן, אני אומר את זה בגלוי. המשימה היא לדאוג לכך שכל אלה שלא הצביעו בפעם הקודמת יצביעו הפעם. לצורך כך הבאנו להם מידע ושיטות פעולה, מערכות הטכנולוגיות באיתור והבאת מצביעים. אנחנו משתפים פעולה עם הליכוד בדבר הזה, כיוון שהאינטרס שלנו – המשימה של הבחירות הללו היא להגיע ל-61 מנדטים של כל המפלגות בגוש הימין. אפשר להגיע, זה לא בשמיים. לכן נעניתי לפנייתו של נתניהו והסכמתי להעמיד לרשותו את כל העזרה. נתניהו יודע שכשהוא צריך עזרה הוא יכול לסמוך עלינו לא פחות מחבריו בליכוד ויש מי שיאמר שגם יותר."

בנוגע לתכנית המדינית וארץ ישראל, אמר השר דרעי:
"לפני שאני אכנס לקווי הפעולה אני רוצה לומר עוד דבר אחד חשוב מאוד, לאור הקולות שאנחנו שומעים על זכותנו על א"י ועל מעמדנו על א"י. שיהיה ברור – א"י היא שלנו, של העם היהודי, בזכות האבטחה האלוקית שהקדוש ברוך הוא נתן לאבותינו. כל מי שמאמין בספר התנ"ך יודע ששם בורא עולם הבטיח את ארץ הקודש הזו, ארץ ישראל לעם ישראל. אנחנו לא מבקשים טובות מאף אחד, זה שלנו. לכן אנחנו מודים מאוד לנשיא טראמפ, שבתקופה שלו, לעומת התקופה הקודמת, עשה כמה צעדים למען בטחונה של א"י. כעת הוא הציג תכנית שפעם ראשונה באמת דואגת לביטחון עם ישראל, מגדירה ומרחיבה את הגבולות, מכירה בישובים."


את דבריו סיכם השר דרעי בהבטחה לראש הממשלה ובקריאה למצביעי ש"ס: "אנחנו תנועת ש"ס תומכים תמיכה מוחלטת בראש הממשלה נתניהו, שהוא ידע לעשות את הדבר הטוב ביותר למען עם ישראל וארץ ישראל. אנחנו לא עומדים עם סטופר לראש הממשלה, הוא לא עומד אצלנו למבחן האם הוא מצליח או לא. אנחנו סומכים עליו. אין אדם נכון כמוהו ולכן אנחנו אומרים לו חזק ואמץ – אל תהרוג ואל תחת גיבור החייל כי עמך השם בכל אשר תלך."

"אז חברים, ש"סניקים האוהבים שלנו, בואו נצא לשטח, בואו נצא בכל הכוח ונקדש בע"ה שם שמיים ונביא לעם ישראל שהממשלה הימינית והמסורתית תמשיך לשמור על שלושת הדגלים שלנו – עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל בע"ה ונצליח בע"ה. כשאנחנו באחדות ועובדים כולם יחד למען המטרה. אנחנו נביא יותר ואנחנו נגדיל את הכוח כדי שגם לאחרים בגוש יהיה 61 בע"ה. חזקו ואמצו."

צילום: חדשות כל העולם.

יו״ר הרשימה המשותפת ח״כ איימן עודה בתגובה לדרעי: "עצוב לראות איך האריה שאפשר את ממשלת הגוש חוסם שנתמכה על ידי תאופיק זיאד הפך לגור של ביבי. כמעט חצי מהילדים של המצביעים שלנו גדלים מתחת לקו העוני וכל מה שיש לך לעשות זה להסית נגד ערבים?"


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: