תגובות

גוש שילה: 4 עצורים במחאת תושבים על החרמת באגר שעסק בבנייה בידי כוחות צבא ומג"ב

כוחות צבא ומג"ב מחרימים בשעה זו באגר שעסק בהרחבת ההתיישבות בגוש שילה. עשרות מתושבי האזור חוסמים את הכוחות ומוחים על החרמת הבאגר. עד כה דווח למוקד המשפטי של ארגון חוננו על 4 עצורים.

מהמקום מגיעים דיווחים על אלימות שוטרים קשה הכוללת שימוש בגז כלפי נערות צעירות וכן שוטרי מג"ב אשר הכו נערות באמצעות נשקם האישי.


עו"ד נתי רום מסייע לעצורים מטעם ארגון חוננו.

קרדיט צילום: גאולת ציון.

מדיווחים מהמקום עולה כי ישנם מספר פצועים מאלימות השוטרים במקום, השוטרים מסרבים לאפשר לחובשים של מד"א והצלה שהגיעו למקום להעניק טיפול רפואי לפצועים.

כוחות מד"א מפנים בשעה זו (17:40) מספר פצועים מהאירוע בגוש שילה לבתי החולים. הפצועים, מרביתם נערות, נפגעו מאלימות שוטרים קשה אשר כללה שימוש בגז פלפל מטווח אפס לעיניהם.


עו"ד נתי רום שהגיע לשטח תיאר את האירוע "אירוע של החרמת טרקטור הפך לאירוע קשה ואלים מאד, כאשר הגענו לתת סיוע משפטי לעצורים גילינו אלימות קשה מאד, כולל אלימות כלפי נשים עם ילדים בני חודש וחודשיים, תינוקות נעקרו מידי האמהות, ריסוס גז פלפל מטווח אפס, גם מי שניסה לתעד את האירוע מהצד קיבל מכות ולצוות הרפואי לא אפשרו לתת טיפול לפצועים."

מדוברות המשטרה נמסר כי כוחות משמר הגבול של משטרת ישראל והמנהל האזרחי מוקדם יותר היום לעצירת עבודות בנייה בלתי חוקיות במאחז גאולת ציון הכוחות עצרו 4 חשודים בתקיפת כוחות הביטחון. כאמור עם הגעת הכוחות לשטח התקהלו עשרות מתיישבים שהתפרעו, יידו אבנים וחסמו צירים. במערכת הביטחון רואים בחומרה כל אלימות המופנית כלפי כוחות הביטחון ונמשיך לפעול לאכיפת החוק והסדר, בכל זמן ובכל מקום.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: