תגובות

מתוח בעוטף עזה וברצועה – בהלת הקורונה נמשכת | סיכום השבת

שתי רקטות נורו מרצועת עזה לעבר ישראל בערב שבת וייורטו ע"י לוחמי כיפת ברזל. אזעקות הופעלו בשדרות, שער הנגב, סופה וניר יצחק. בתגובה, מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו מספר יעדי טרור של ארגון חמאס בצפון רצועת עזה. בין היעדים שהותקפו נמנים מחסנים לאחסון אמצעי לחימה ותשתית תת-קרקע.

מחבלים מרצועת עזה ממשיכים לשגר בלוני נפץ לעבר ישראל גם לאחר התקיפה ברצועה. זמן קצר לפני צאת השבת נחת זר בלוני נפץ בשדרות. זרים נוספים נחתו במהלך כל השבת במקומות שונים וחלקם התפוצצו עוד בשטח הרצועה.


שדרות, צילום: דוברות המשטרה.

אישה כבת 46 נמצאה עם פצעים בפלג גופה העליון ומצבה בינוני ברחוב ארבעת המינים באופקים. מחקירה ראשונית של המשטרה עולה החשד כי האישה הותקפה בביתה על ידי בעלה ויצאה החוצה.

גבר בן 40 נפצע באורח קשה בתאונה בין שני טרקטורונים בשטח פתוח סמוך לכביש 4, במקביל למחלף יבנה.

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

ילד בן 12 נפצע באורח בינוני לאחר שנפגע מטרקטורון בכפר תבור.

נער בן 16 נפצע באורח בינוני לאחר שנפל מטרקטורון סמוך לרחוב לילך בבאר שבע.

צוללן פונה במצב קשה לבית החולים לאחר שנמשה מהים בעת שצלל בחוף באילת.


שישה פצועים בינוני וקל בתאונת שרשרת בכביש הסמוך לצומת אלמוג לכיוון בית הערבה.

בהלת הקורנה:

עשרה ישראלים עוכבו, נעצרו והוחזרו לארץ לאחר שהגיעו בטיסה מהארץ למוסקבה שברוסיה. העשרה הוכנסו למעצר, הדרכונים נלקחו מהם ולבסוף הם הוחזרו בטיסה לארץ.

30 אזרחים סינים גורשו לאחר שנחתו בארץ מטיסת המשך ממוסקבה. הקבוצה הועלתה על טיסה חזרה. זאת בשל הנחיית משרד הבריאות לביטול התנועה מסין בשל החשש מהתפשטות וירוס הקורונה.

משרד הבריאות של סין הודיע כי מספר הקורבנות שמתו מהנגיף הגיע ל-259. 46 מתוכם ביממה האחרונה. כמו כן, בהודעת המשרד נמסר כי 2,102 איש אובחנו כחולים בנגיף עד לרגע ההודעה, דבר שמביא את מספר הנדבקים בנגים בסין ליותר מ-11,791 איש.

וייטנאם הכריזה על מצב חירום לבריאות הציבור, בעקבות מגיפת הקורונה. הממשלה הודיעה על עצירת כל הטיסות לסין וממנה.

משרד הבריאות של ספרד אישר כי אדם ראשון חלה בוירוס הקורונה במדינה.

חברת אפל הודיעה כי החליטה לסגור את כל החנויות שלה ברחבי סין עד 9 בפברואר. זאת בשל החשש מפני התפרצות נגיף הקורונה.

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן תקף את עסקת המאה של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. "הופתענו מהכרזת טראמפ על תכנית השלום", אמר בנאום בפני הליגה הערבית. הוא הוסיף כי "אני דוחה את התכנית על הסף. לא ארשם בהיסטוריה כמי שמכר את ירושלים".

מנהיגי הליגה הערבית דחו באופן רשמי את "עסקת המאה" שהוצגה השבוע על ידי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. לטענתם העסקה לא תוביל לשלום. "הליגה הערבית לא תשתף פעולה עם ארצות הברית בהוצאת התכנית לפועל. ישראל לא תהיה הכוח הקובע", אמרו במסגרת הכינוס שנערך היום בקהיר.

ארצות הברית חיסלה את מנהיג ארגון אל-קאעדה בתימן, קאסם אל-ריימי. לפי הדיווח, שלושה גורמים אמריקנים בהווה ובעבר "הביעו אמון" כי הוא חוסל, אך אין לכך אישור רשמי. צבא ארצות הברית עוקב אחר אל-ריימי במשך חודשים, ואף הציע פרס של עשרה מיליון דולר על ראשו. לא ברור אם חיסולו בוצע על ידי הצבא האמריקני או ה-CIA.

כ-80 אלף מטיילים יצאו אל הטבע לאחר השבוע הגשום ונהנו מפריחת החורף, אתרי המים והזרימות בנחלים בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים. בין האתרים הבולטים היו: בניאס עם 3700 מבקרים, נחל עיון עם 1400 מבקרים, עין אפק, בית גוברין עם 1200מבקרים בכל אחד מהאתרים. חמת טבריה עם 1000 מבקרים, אשקלון עם 5500 מבקרים ואשכול עם 2100 מבקרים.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: