ירי לעבר שדרות: שלושה רקטות נורו, שניים ייורטו – פעוטה בת 3 שבועות נפצעה בינוני עד קשה מנפילה

אזעקת צבע אדום נשמעה בחלק מישובי שער הנגב, שלושה רקטות נורו ושניים ייורטו.

אמא וביתה נפצעו לאחר שנפלו במדרגות בתוך בית פרטי בשדרות, בזמן ריצה לממד.


חובשים ופראמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח סורוקה תינוקת כבת 3 שבעות במצב בינוני עד קשה, בהכרה עם חבלה בראש ואישה כבת 30 במצב קל עם חבלות.

מדובר צה"ל נמסר כי זוהו שלושה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. שני שיגורים יורטו על-ידי לוחמי ההגנה האווירית.

תיעוד היירוטים.

מעיריית שדרות נמסר כי לפני מספר דקות נשמעה בעיר אזעקת צבע אדום בעקבות שיגור רקטות מהרצועה. לא ידוע על נפילות בשטח העיר ואין דיווח על נפגעים בגוף או נזק. מוקד מידע ושירות לתושב ומרכז חוסן זמינים עבור התושבים במספר 8516*.

הפאראמדיקים של מד"א נתנאל יאמין ואלכס שמיס סיפרו: "כשהגענו למקום, ראינו תינוקת כבת שלושה שבועות בזרועות אביה, היא הייתה בהכרה מעורפלת וסבלה מחבלת ראש. בסמוך הייתה האמא כבת 30 בהכרה מלאה וסבלה מחבלות יבשות, הענקנו להן טיפול רפואי ופינינו אותן בדחיפות לבית החולים כשמצבה של התינוקת בינוני עד קשה והאמא במצב קל. סיפרו לנו שהם נפלו במדרגות הבית כשרצו למרחב המוגן בזמן האזעקה."


יעקב בר יוחאי סגן ראש סניף איחוד הצלה בשדרות סיפר: "מדובר בפעוטה שנחבלה בראשה לאחר שנפלה מידי האמא שרצה למרחב מוגן. בסיוע פרמדיק מתנדב באיחוד הצלה הענקנו לה סיוע ראשוני ולאחר מכן היא פונתה לבית החולים כשמצבה בשלב זה מוגדר קשה".

מעוצמה יהודית נמסר בתגובה לירי לעבר הדרום הערב: הירי לעבר שדרות וישובי הדרום ממחיש פעם נוספת שלא ניתן לעשות שלום עם מרצחים. בכל פעם שישראל מביעה נכונות ללכת לקראתם, הם רק מנצלים את זה לפגוע במדינת ישראל עוד יותר. הלילה, הפגיעה הזאת פוגעת בילדה בת שלושה שבועות בלבד שהחליקה מידי אימה תוך כדי ריצה לעבר המרחב המוגן. אסור לנו להשלים עם אסונות שכאלה, אסור שבמדינת ישראל תינוקת בת שלושה שבועות, שלא עשתה רע לאיש, לא תוכל לחיות בנחת ובשלווה. מדינת ישראל מוותרת וחוטפת. חייבים לשים למצב האבסורדי הזה סוף, להלחם בטרור ביד קשה, להפסיק את הדיבורים על מסירת שטחים ולהתחיל לדבר על גירוש מחבלים וסיפוח של כל שטחי ארץ ישראל. זאת התשובה האמיתית לטרור.

יו״ר העבודה גשר מרצ, ח״כ עמיר פרץ, שר הביטחון לשעבר, התייחס לירי על שדרות הערב: ״אדוני ראש הממשלה, ירי הרקטות הערב הוא עדות נוספת לכישלון האסטרטגי שלך מול חמאס. אנחנו מנסים לשמור על שיגרה, לא בטוח שהילדים בעוטף מצליחים. מאחל לילה שקט עלינו בשדרות, בעוטף עזה, ועל כל ישראל.״


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: