תגובות

ראש הממשלה נתניהו ונשיא רוסיה פוטין נפגשו במוסקווה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא רוסיה ולדמיר פוטין נפגשו במוסקווה.

בפתח הפגישה אמר נשיא רוסיה ולדמיר פוטין: "נענינו לבקשת החנינה לנעמה. מאחל כל טוב לה ולמשפחתה". ‏


ראש הממשלה נתניהו ענה: "מודה לך על שחרור נעמה, היחסים בין רוסיה לישראל הם החזקים והאיתנים שהיו אי פעם. אתה המנהיג הראשון שאני, משוחח איתו אחרי ביקורי בוושינגטון עם פרסום תוכנית טראמפ. אני חושב שנוצרה פה הזדמנות חדשה".

רה"מ נתניהו הוסיף: "אדוני הנשיא, כל הביקורים שלנו והשיחות שלנו חשובים. הביקור הזה מסמל חימום עוד יותר גדול של היחסים בינינו.

ראשית, אני רוצה לברך אותך על הדברים ההיסטוריים שאמרת בביקור החשוב שלך בארץ. כולנו נזכור את הנאום המרגש שלך בטקס הסרת הלוט מהאנדרטה של גיבורי לנינגרד.

דיברת על המשפחה שלך, על הסבל האישי שלכם וגם על הקורבן העצום של העם הרוסי במלחמה נגד הנאצים. אחר כך נשאת עוד נאום מרגש רב משמעות ביד ושם בטקס לציון 75 שנים לשחרור אושוויץ. אלה דברים שייזכרו.

שנית, אנחנו שוחחנו בארץ על כמה דברים שקשורים באזור. אנחנו קיימנו כמה שיחות עם ידידינו האמריקנים בהקשר לדברים האלה ואני רוצה לעדכן אותך על התפתחות מסוימת שיש שם.


שלישית, אני רוצה להודות לך בשם כל עם ישראל על ההחלטה המהירה שלך לתת חנינה לנעמה יששכר. זה דבר שמרגש את כולנו והתודה שלנו ניתנת מכל אזרחי ישראל, מכל הלב.

אדוני הנשיא אתה בעצם המנהיג הראשון שאני משוחח איתו אחרי ביקורי בוושינגטון על תכנית המאה של הנשיא טראמפ.

אני חושב שנוצרה פה הזדמנות חדשה ואולי ייחודית, והייתי רוצה לשוחח איתך ולשמוע כמובן את התובנות שלך ולראות כיצד אנו יכולים לשלב את כל הכוחות למען הביטחון והשלום.בכל מקרה אני חייב לומר שהיחסים בין רוסיה לישראל הם האיתנים, החזקים והטובים ביותר שהיו אי פעם.

אני רוצה להודות לך אדוני הנשיא על ההובלה האישית והמנהיגות שלך גם בעניין הזה כמו בעניינים אחרים".


תגובות לכתבה:

  1. משה

    כל הכבוד לפוטין

כתיבת תגובה: