דגן לנתניהו: "לא נסכים למצב בו ישובים יישארו מבודדים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אמש לפגישה ארוכה מייד לאחר פרסום תוכנית המאה עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ועם ראשי רשויות נוספים ביו"ש בבית הלבן. בפגישה נכחה גם רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר לראש הממשלה כי לאחר שקרא את פרטי התוכנית ושמע את הדברים בהצהרה המשותפת, הוא מבקש להדגיש כי הציפייה שלו ושל ראשי הרשויות האחרים, היא שהחלת הריבונות על המרחבים היהודים ביהודה שומרון והבקעה תעבור מייד ביום ראשון הקרוב בהחלטת ממשלה.


לדבריו: "זו החלטה מוסרית וחשובה ציונית וערכית. אנחנו מברכים על ההחלטה ומחכים ומצפים שההחלטה תעבור כבר ביום ראשון הקרוב באופן מיידי.

ומצד שני אמר דגן לראש הממשלה: "הקווים האדומים של ההתיישבות הם הגיוניים וברורים, יש חלקים בתוכנית שלא מקובלים עלינו ולא על רוב הציבור בישראל ואסור שיקרו : לא נקבל הקמת מדינת טרור בלב הארץ, לא נקבל 15 ישובים מבודדים במרחב, ולא הקפאת תכנון בשום תנאי. אין שום סיבה שההתיישבות תלך אחורה בהקשר זה.

אני לא יכול להעלות בדעתי שתושבי אלון מורה יחששו שמעבר לגדר עלולים להיות מחבלים או שיסעו בשיירות כמו שהיה בנצרים ובהסכמי Y.

דגן ציין בפגישה כי יש להעריך את ראש הממשלה, על היכולת שלו כאחד המדינאים הגדולים בדורנו, להביא את החלת הריבונות ביהודה ושומרון בהסכמת המעצמה הגדולה בעולם. מצד שני, אין שום חוק במדינת ישראל שאומר שחייבים לקבל כל פרט מתוכנית אמריקאית, אפשר לקבל את החלת הריבונות ולא את החלקים שאף ממשלה לאומית לא יכולה לקבל".

בפגישה השתתפו ראשי מועצות נוספים בהם: ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן, ראש מועצת בקעת הירדן אלחייני, ראש מועצת בנימין ישראל גנץ. וראש מועצת אפרת עודד רביבי שפרסו גם הם את החששות מפני התוכנית בפני ראש הממשלה ואת הציפייה להחלת ריבונות מיידית.


(קרדיט צילום: לשכת ראש הממשלה)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: