‏רה"מ נתניהו משך את בקשת החסינות: "לא אתן לירביי להפריע למהלך ההיסטורי"

ראש הממשלה נתניהו הודיע הבוקר כי הוא מושך את בקשת החסינות:

אזרחי ישראל,

בשעה גורלית זו לעם ישראל, בעת שאני נמצא בארה"ב בשליחות היסטורית לעצב את גבולות הקבע של ישראל ולהבטיח את ביטחוננו לדורות הבאים, צפוי להיפתח בכנסת מופע נוסף בקרקס הסרת החסינות.

זהו המשך הרדיפה האישית האובססיבית כלפי מצד אנשי "רק לא ביבי". במקום להבין את גודל השעה ולהתעלות מעל שיקולים פוליטיים, הם ממשיכים לעסוק בפוליטיקה זולה שפוגעת ברגע מכריע בתולדות המדינה.

מאחר שלא ניתן לי הליך הוגן, מאחר שכל כללי עבודת הכנסת נרמסו ברגל גסה, ומאחר שתוצאות ההליך הוכתבו מראש ללא דיון ענייני כמתחייב – החלטתי לא לתת למשחק המלוכלך הזה להימשך.

לפני דקות אחדות הודעתי ליו"ר הכנסת שאני מושך את בקשת החסינות. בהמשך אנפץ את כל הטענות המופרכות ותיקי הסרק שהוגשו בענייני. אבל עכשיו, לא אתן ליריביי הפוליטיים להשתמש בעניין זה כדי להפריע למהלך ההיסטורי שאני מוביל.

כפי שעשיתי כל חיי, אמשיך להשקיע את כל כולי למען עתיד מדינתנו ולמענכם, אזרחי ישראל.

יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל') ח"כ בני גנץ אמר בתגובה: "נתניהו הולך למשפט- חייבים להתקדם. בפני אזרחי ישראל ניצבת בחירה ברורה: ראש ממשלה שיעבוד עבורם או ראש ממשלה שעסוק בעצמו. אף אדם לא יכול לנהל מדינה ולנהל במקביל שלושה תיקים פליליים חמורים על שוחד, מרמה והפרת אמונים."

ח״כ תמר זנדברג: ״הניסיון של נתניהו להפוך את הכנסת לעיר מקלט לעבריין קרסה היום. הנאשם בשוחד צריך להתפטר ולעמוד למשפט כאזרח ולא מכסא ראש הממשלה אליו הוא נדבק״.

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ: "נתניהו נכשל בנסיונו לחמוק ממשפט צדק. ראש הממשלה אכן עושה היום היסטוריה, ואחראי לבושת המאה – ראש הממשלה המכהן הראשון שעומד לדין בעבירות פליליות של שוחד, מרמה והפרת אמונים. על הנאשם נתניהו לפנות את הזירה הפוליטיות מיד, ללכת לעסוק בענייניו הפליליים ולאפשר לנו לדאוג לחסינותה של ישראל".

איציק שמולי יו״ר סיעת העבודה: ״משהחליט נתניהו למשוך את בקשת החסינות מהכנסת על היועץ המשפטי לממשלה להעביר, כמתחייב, עוד היום את כתב האישום לבית המשפט. ישראל אכן עומדת בפני הכרעות היסטוריות חשובות, אבל כפי שהעיד נתניהו בעצמו על קודמו בתפקיד- ראש ממשלה הנאשם בפלילים נטול כל מנדט להחליט בהן עבור מדינתו ועמו. נתניהו צריך לעדכן את הסטטוס החדש שלו-מאורח בבית הלבן ליושב על ספסל הנאשמים״

יו״ר הרשימה המשותפת ח״כ איימן עודה: הקולות של האזרחים הערבים מנעו את קואליציית החסינות של הימין. הדרך למשפט סלולה ואין מופע יח״צ דיפלומטי בעולם שימנע ממנו לתת את הדין על שוחד מרמה והפרת אמונים. הרשימה המשותפת תמשיך לגדול גם בבחירות האלה ותגבה מחיר מכל מי שיפגע בציבור הערבי ויתקוף את המרחב הדמוקרטי.

עוצמה יהודית אמרו בתגובה: "אנחנו מצרים על החלטתו של נתניהו למשוך את בקשת החסינות. החסינות היא אכן אבן יסוד בדמוקרטיה, ונתניהו צריך לעמוד על זכותו העקרונית לקבל אותה. לצערנו, הסיכויים שנתניהו יזכה למשפט צדק כשהיועץ המשפטי לממשלה הוא אביחי מנדלבליט הם קלושים. עם זאת, ההחלטה של נתניהו להסיר את החסינות לא מעניקה לו מנדט לקדם תכניות שיפגעו בארץ ישראל ובהתיישבות".

תגובות לכתבה:

  1. מושיק

    באותה מידה אי אפשר לתת לטמבל כמוך לנהל מדינה ..

כתיבת תגובה: