שעות לפני הצגת תוכנית המאה: ראש הממשלה נפגש עם יוסי דגן בבית הלבן בנושא תוכנית המאה

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וצוותו מקיימים מאתמול בשעות הבוקר המוקדמות, סדרת פגישות עם מנהיגים אוונגליסטים ובכירים במפלגה הרפובליקנית בוושינגטון, בכדי להביע תמיכה וחיזוק בראש הממשלה בנימין נתניהו ובנשיא ארה"ב דונאלד טראמפ, ולחזק את המגמה להחיל את הריבונות היהודית על כלל מרחבי ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון ובאותה מידה; להציג את הסכנות והקווים האדומים של ההתיישבות לקראת הצגת תוכנית המאה.

"לא להקמת מדינה פלסטינית. לא לחלוקה בין ישובים בתוך גושי ההתיישבות ליישובים מחוץ לגושי ההתיישבות, לא להפקרת ישובים כמובלעות בתוך שטח מדינת טרור כפי שנעשה לנצרים, לא להעברת שטחי c ל b ונסיגות נוספות, לא להקפאת בנייה ותכנון.


תוך כדי הפגישות הוזמן אמש ראש המועצה האזורית שומרון בשעות הערב לבית הלבן, לפגישת עבודה אישית עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, בנושא תוכנית המאה. בפגישה בה השתתף גם שר התיירות יריב לוין, התקיים שיח פתוח על התוכנית, על היתרונות ועל הסכנות שבה.

במהלך הפגישה הציג דגן בפני ראש הממשלה את הקווים האדומים של ההתיישבות.

ראש הממשלה סקר בפני דגן את חלק מפרטי התוכנית, כשלחלק מהם באופןצטבעי לא יכול היה להתייחס. ראש הממשלה הדגיש כי ההתיישבות ביו"ש בראש מעייניו והוא פועל לטובתה על מנת לפתחה ולהגדילה.

יוסי דגן אמר לאחר הפגישה: "מצאתי את ראש הממשלה קשוב, יורד לפרטים, אכפתניק וניכר שטובת ארץ ישראל וההתיישבות לנגד עיניו. הצבתי בפני ראש הממשלה את החששות והקווים האדומים של ההתיישבות ביהודה ושומרון, אל מול הדברים שמתפרסמים, ובראשם הקמת מדינת טרור בלב מדינת ישראל. אני חושב שהדברים לא נסגרו עדיין ולא ייסגרו עד הרגע האחרון ואנחנו כאן בוושינגטון כדי לחזק את ראש הממשלה וכדי לחזק גם את נשיא ארהב טראמפ, כדי שייצא מהדבר הזה ריבונות על כלל מרחבי ההתיישבות היהודים ביהודה ושומרון ולא חלילה דברים שעלולים לסכן את קיומה של מדינת ישראל ואת ההתיישבות".אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: