תגובות

שמעון כהנר (קצ'ה) הלך אמש לעולמו בגיל 85

אלוף משנה במילואים שמעון כהנר (קצ'ה),
שלחם ביחידה 101 ושנמנה גם עם משחררי ירושלים, הלך אמש לעולמו בגיל 85.

קצ'ה, לוחם, חקלאי, איש הארץ והאדמה, רב עשייה ופעלים מקיבוץ נוה איתן יובא למנוחות בקיבוצו ביום חמישי.


בנו אמיר הודיע על פטירתו בפוסט בפייסבוק, שבו כתב כי אביו "אמנם לא הגיע לגיל 101, כפי שתמיד רצה, אך הספיק לחיות ולעשות יותר ממה ש-35 אחרים עושים ב-890 שנה.

ראש המועצה האזורית עמק המעיינות יורם קרין: "עצוב מאוד הבוקר בעמק, איש יקר ואהוב הלך לעולמו. קצ'ה גיבור ישראל ולוחם בקבוצת הלוחמים האגדית יחידה 101, איש העמק, הבקר והיזמות, עד יומו האחרון כמעט לא הפסיק קצ'ה לעבוד, ליזום, לכתוב ולהיות פעיל בתחומים רבים. במפגש האחרון שלנו הביא לי את ספרו החדש שכה שמח בו, ויחד תכננו את השקתו. לצערנו קצ'ה לא זכה להשיק את הספר המספר את סיפורו האישי אולם טביעת ידו ופועלו ישארו כאן לתמיד. משפחת עמק המעיינות מחבקת את משפחת כהנר- רותי, הילדים והנכדים ואת כל בית נוה איתן. יהי זכרו ברוך"

יו"ר ימינה, שר הבטחון נפתלי בנט:
קצ׳ה היה מגדולי הלוחמים שקמו לצה״ל.
‏כלוחם ומפקד ביחידה 101 ובצנחנים, קצ׳ה היה שותף בעיצוב ערכי היסוד של צה״ל: מפקד בראש, עמידה במשימה ואי הפקרת לוחמים בשטח. ‏קצ׳ה השתתף בשחרור ירושלים בששת הימים ובצליחת התעלה ביום הכיפורים.
‏מורשתו של קצ׳ה תאיר את הדרך ללוחמי צה״ל.
‏יהי זכרו ברוך.

ח"כ משה יעלון (כחול לבן) בטוויטר: "עצוב על לכתו של קצ׳ה ז״ל. ישראל איבדה איש מופת, צנחן עז רוח, ממקימי יחידה 101 שלחם כתף אל כתף עם מאיר הר ציון ז״ל. קצ׳ה עבורי ייזכר לעד כגיבור."

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ ליברמן, כתב לזכרו: "אנו נפרדים היום משמעון (קצ'ה) כהנר, מלוחמיה המיתולוגיים של יחידה 101 שהלך לעולמו אתמול בגיל 85. היה לי הכבוד להכיר את קצ׳ה שהיה מהלוחמים הגדולים ביותר ששרתו בצה״ל, כמפקד ביחידה 101 בצנחנים וכשותף בשחרור ירושלים במלחמת ששת הימים וביום הכיפורים. יהיה זכרו ברוך."


שר החוץ ישראל כ״ץ: ״שמעון כהנר- קצ׳ה, לוחם נועז ביחידה 101, קצין ומפקד בצה״ל, מראשוני הפורצים לעיר העתיקה במלחמת ששת הימים, חקלאי ומתיישב, הלך אמש לעולמו. הכרתי אותו היטב והערכתי את האמיתיות והאכפתיות שליוו את דרכו ואת נכונותו לתרום למען הכלל. אני משתתף בצער המשפחה.יהי זכרו ברוך.״

ח״כ ניר ברקת: "כנער צעיר הייתי מגיע לגבעת התחמושת ושם למדתי על גבורתם של קצ׳ה ושל יחידה 101, בהשראתם התגייסתי לצנחנים כמו רבים אחרים באותה התקופה".

"‫כראש העיר ירושלים זכיתי להכיר את תכונותיו, טוב ליבו ואהבתו לארץ ישראל. קצ׳ה היה מגיע בהתמדה לגבעת התחמושת מביתו בעמק בית שאן במסגרת תפקידו כיו״ר ומנכ״ל אתר ועמותת גבעת התחמושת. ‬עם ישראל חייב לו הרבה. זאת הזדמנות לומר לו תודה, שאהבתי והערכתי אותו מאוד".

(צילום: גדעון ישראלי)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: