ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בבית הלבן

ראש הממשלה נתניהו ונשיא ארה"ב טראמפ נפגשו בבית הלבן בוושינגטון.

בטרם כניסתם לפגישה, השניים מסרו הצהרה לתקשורת במהלכה הביעו תקווה שכל הצדדים יסכימו לתוכנית השלום שמונחת על השולחן.

טראמפ אמר כי התוכנית היא לדון בנוגע לשלום במזרח התיכון "זו הזדמנות לשלום, היא הגונה וטובה גם לפלסטינים ואני חושב שיש סיכוי" אמר הנשיא טראמפ.

נתניהו הודה לנשיא טראמפ ואמר לו, "אתה חבר טוב של ישראל. יש כאן הזדמנות ונראה מה יקרה, אני מצפה לעשות היסטוריה".

מחר רה"מ נתניהו והנשיא טראמפ ייפגשו בשנית. הבית הלבן צפוי לפרסם את התוכנית במלואה מחר (ג') בשעה 19:00, שעון ישראל.

בתמונות: ראש הממשלה נתניהו מתקבל ע"י הנשיא טראמפ בבית הלבן. צילום: קובי גדעון /לע"מ.

יו"ר כחול לבן בהכנות אחרונות לפני הפגישה עם טראמפ.

רה"מ נתניהו בפתח הפגישה:

[תרגום מאנגלית]
"אדוני הנשיא, אני מצפה לעשות איתך היסטוריה מחר. מחר אדבר על התכנית, על חזון השלום ההיסטורי של הנשיא.היום אני רק רוצה לומר שתי מילים: תודה רבה. תודה על כל מה שעשית למען ישראל. על הכרתך בירושלים כבירתה של ישראל, על העברת השגרירות לשם, על הכרתך בריבונותה של ישראל בגולן, על הכרתך בזכויותינו ביהודה ושומרון— לב ליבה של המולדת התנ"כית שלנו, על שיתוף הפעולה הביטחוני והמודיעיני חסר התקדים בין שתי המדינות שלנו.אדוני הנשיא, הרשימה של צעדי התמיכה שלך בישראל, של הדברים שעשית למען ישראל מאז שנכנסת לתפקיד הנשיא, היא מאוד ארוכה. אבל השורה התחתונה היא קצרה: הפכת את הברית בינינו לחזקה מתמיד.אני מצפה שבשנים הבאות יחסינו ילכו ויתחזקו בזכות אמנת ההגנה היסטורית שתעגן את הברית בינינו לדורות.ועוד דבר אחד אחרון שהוא חשוב: היום הוא יום הזיכרון הבינלאומי לשואה. ביום הזה, אני גאה לעמוד כאן כראש הממשלה של מדינת היהודים האחת והיחידה, ולהודות לך על כך שעמדת מול המשטר האנטישמי הגדול מכולם. כשרק נכנסת לתפקיד, איראן הייתה בצעידה קדימה. בזכות הנהגתך, איראן כעת במנוסה. יצאת מהסכם הגרעין המסוכן, הטלת סנקציות משמעותיות, לפני שבועיים חיסלת את המחבל המסוכן ביותר עלי אדמות. כל מי שחפץ בשלום, כל מי שהמאבק בטרור חשוב לו צריך להודות לך, אדוני הנשיא, על ההחלטות והפעולות האמיצות שלך.בשם מדינת ישראל, אני מודה לך על כל מה שעשית למען ישראל, על שעמדת מול איראן, על החלטותיך היוצאות מן הדופן, על ידידותך ועל הנהגתך".

עוד הוסיף רה"מ נתניהו: "אדוני הנשיא, אני רוצה לומר שני דברים. ראשית, עסקת המאה היא הזדמנות המאה ולא נוותר עליה. נדבר על זה מחר.היום, אני חוזר ואומר תודה רבה על כל מה שעשית למען מדינת ישראל. אתה הידיד הטוב ביותר שהיה לישראל בבית הלבן מאז ומעולם, ואני מאמין שמחר נוכל להמשיך ולעשות היסטוריה. תודה, אדוני הנשיא".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: