לקראת תכנית המאה: ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ממריא לוושינגטון

בשל החשש ממוקשים בתוכנית המאה, יוצא דגן הערב לוושינגטון, להפגש עם חברי קונגרס ובכירים במפלגה הרפובליקנית שקרובים לנשיא ארה"ב דונאלד טראמפ, ועם מנהיגים אוונגליסטים, עמם הוא נמצא בקשר בשנים האחרונות וזאת במטרה להציב בפניהם את הקווים האדומים של ההתיישבות אותם אסור לחצות בכל הסדר עתידי שיבוא.

דגן יגיע לוושינגטון במקביל לראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ויו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ שצפויים לשמוע מהנשיא טראמפ את מתווה תוכנית המאה.


לדברי ראש מועצת שומרון דגן: "התוכנית היא תוכנית חשובה וגם היסטורית. ראשית לכל צריך לשבח את נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ ובפרט את ראש הממשלה בנימין נתניהו, שמוביל קו מדיני חשוב ואסטרטגי, הישגנו הישג גדול בכך שהכרה בהתיישבות ביו"ש וריבונות על השולחן הן בארה"ב והן בישראל. עם זאת צריך לשים לב גם לכוכבית ולמה שכתוב באותיות הקטנות. להזהר מכך שהמילים החלת ריבונות יהפכו למסך עשן שמכסה את עינינו מלראות את המשמעות של תוכנית המאה כפי שהתפרסמו חלקים ממנה. בתוכנית יש גם סכנות"

אמש פתחה המועצה האזורית שומרון בקמפיין שמציב את הקווים האדומים של ההתיישבות: "לא נסכים להקמת מדינה פלסטינית. לא לחלוקה בין ישובים בתוך גושי ההתיישבות ליישובים מחוץ לגושי ההתיישבות, לא להפקרת ישובים כמובלעות בתוך שטח מדינת טרור כפי שנעשה לנצרים, לא להעברת שטחי c ל b ונסיגות נוספות.

כזכור מועצה אזורית שומרון ובראשה יוסי דגן, מטפחת מזה שנים קשרים עם המפלגה הרפובליקנית, ועם מנהיגים אוונגליסטים שרבים מהם הגיעו לסיורים בשומרון.ראש מועצת שומרון אף היה פעיל בקמפיין הבחירות של טראמפ ואף הוזמן להשבעה של הנשיא. כעת פועל דגן על מנת למנף את הקשרים האלו, כדי לחזק מצד אחד את הריבונות ומצד שני למזער את סכנות התוכנית.


ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן עם אחד מחברי הקונגרס האמריקאים בקונגרס. קרדיט: מועצה אזורית שומרון.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: