לאחר שהמשטרה ביקשה את עזרת הציבור – הסגיר עצמו החשוד שתקף נהג אוטובוס בשבוע שעבר | צפו בתיעוד

משטרת ישראל ביקשה את עזרת הציבור הבוקר באיתור חשוד בתקיפה של נהג אוטובוס אגד בקו 190 מראשון לציון לתל אביב, ביום חמישי האחרון 23/1/20 בשעות הצהריים.

תיעוד התקיפה.


החשוד עלה לאוטובוס בתחנה ברחוב משה דיין בראשל"צ ותועד על ידי נוסעים באוטובוס כשהוא מקלל את הנהג ותוקף אותו ולאחר מכן נמלט מהמקום.

החשוד כבן 30 מתל אביב, נעצר הערב לאחר שהסגיר עצמו למשטרה. החקירה נמשכת.

כזכור, נהג אוטובוס הותקף ביום חמישי באלימות במהלך נסיעה בקו 190 סמוך לקניון הזהב בראשון לציון על ידי נוסע.


נוסעים אחרים נחלצו לעזרתו ויצאו נגד הנוסע העצבני, אולם הנוסע שבר את המשקפים, גנב את מכשיר הטלפון הנייד של הנהג ונמלט מהמקום.

לטענתו: הנהג, לא עצר מוקדם יותר באותו היום בתחנה בה חיכה וגרם לו להפסד של פגישה חשובה.

מדובר אגד, רון רטנר, נמסר בתגובה: ״מדובר בעוד אירוע הזוי ואלים של נוסע המתנהג בבריונות קיצונית כלפי נהג האוטובוס ונוסעיו, האירוע החריג בחריפותו התרחש בשעה 12:00 בצהריים בקניון הזהב ברשל״צ בקו 190 של אגד. מבדיקה ראשונית של נסיבות האירוע התחוור שהעניין החמור התפתח ללא כל סיבה הגיונית או מוצדקת, נהג האוטובוס שהבחין שמדובר בנוסע גברתן המתנהג בחוסר יציבות על גבול הטירוף הפגין איפוק רב ולא נגרר ביחד עם הנוסעים לתגרה אלימה עם התוקף, אלא נותר לשבת על מקומו במשך דקות ארוכות… הערב תוגש תלונה במשטרה כנגד הבריון על תקיפה בנסיבות מחמירות והכשלת עובד ציבור במילוי תפקידו כמו גם איום והפעלת אלימות כנגד נוסעי האוטובוס, אין בדעתנו לעבור לסדר היום לנוכח האירוע הקיצון, ביטחון הנהגים והנוסעים התחבורה הציבורית אינו הפקר ואין בדעתנו להותירם חשופים על נפשם לאלימות בריונית קשה שכזו. בטוחני שמשטרת ישראל תיכנס לעובי הקורה, תאתר את הנוסע האלים ותעצור אותו, היות ואדם זה מהווה סכנה של ממש לציבור. באגד אנו נציין לשבח את הנהג האמיץ והמאופק אשר למרות פחדיו וחששותיו שמר על ריסון ואיפוק ולא נגרר לתגרה אלימה אשר היתה יכולה להסתיים באופן טרגי וקשה״.
ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית מסרו בתגובה לאירוע: "מדובר במקרה אשר מזעזע את אמות הסיפים. לא יעלה על הדעת שנהגי האוטובוסים יספגו שוב ושוב אלימות נגדם. מדובר בחציית קו אדום שבנס לא הסתיימה בפגיעות בנפש. ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית קורא לשר התחבורה לקדם לאלתר את תכנית הארגון לשמירה על הנהגים וקידום מעמדם כעובדי ציבור. נראה כי מציאות בה נהגים ירצחו על הכביש בעקבות אלימות נוסעים נגדם קרובה מתמיד".


תגובות לכתבה:

  1. איזה קטע...

    מעניין איפה על הארגונים האלו נמצאים כשהנהגים החארות שלכם עושים מה שבא להם, וכשאני שולחת תלונה מפורטת ככל שניתן, עם מס' הקו, מס' התחנה, כיוון הנסיעה וכל מה שצריך… רק את שם הנהג לא ציינתי בתלונה, ועדיין מקבלת מייל חוזר ושיקרי ש"חסרים פרטים"…
    אז תמשיכו להגן על הנבלות האלה שעושים כרצונם ומתנהגים בבריונות כלפיי הנוסעים… ואז תראו עוד הרבה מקרים כאלו שחוזרים על עצמם מנוסעים עצבניים! והעיקר… טוב שההגה בידיים של אגד!/דן/קוים/מטרופולין….

כתיבת תגובה: