נהג אוטובוס הותקף ע"י נוסע בראשון לציון: "לא עצרת לי בתחנה" | תיעוד

נהג אוטובוס הותקף היום (חמישי) באלימות במהלך נסיעה בקו 190 סמוך לקניון הזהב בראשון לציון על ידי נוסע.

נוסעים אחרים נחלצו לעזרתו ויצאו נגד הנוסע העצבני, אולם הנוסע שבר את המשקפים, גנב את מכשיר הטלפון הנייד של הנהג ונמלט מהמקום.

לטענתו: הנהג, לא עצר מוקדם יותר באותו היום בתחנה בה חיכה וגרם לו להפסד של פגישה חשובה.

מדובר אגד, רון רטנר, נמסר בתגובה: ״מדובר בעוד אירוע הזוי ואלים של נוסע המתנהג בבריונות קיצונית כלפי נהג האוטובוס ונוסעיו, האירוע החריג בחריפותו התרחש בשעה 12:00 בצהריים בקניון הזהב ברשל״צ בקו 190 של אגד. מבדיקה ראשונית של נסיבות האירוע התחוור שהעניין החמור התפתח ללא כל סיבה הגיונית או מוצדקת, נהג האוטובוס שהבחין שמדובר בנוסע גברתן המתנהג בחוסר יציבות על גבול הטירוף הפגין איפוק רב ולא נגרר ביחד עם הנוסעים לתגרה אלימה עם התוקף, אלא נותר לשבת על מקומו במשך דקות ארוכות… הערב תוגש תלונה במשטרה כנגד הבריון על תקיפה בנסיבות מחמירות והכשלת עובד ציבור במילוי תפקידו כמו גם איום והפעלת אלימות כנגד נוסעי האוטובוס, אין בדעתנו לעבור לסדר היום לנוכח האירוע הקיצון, ביטחון הנהגים והנוסעים התחבורה הציבורית אינו הפקר ואין בדעתנו להותירם חשופים על נפשם לאלימות בריונית קשה שכזו. בטוחני שמשטרת ישראל תיכנס לעובי הקורה, תאתר את הנוסע האלים ותעצור אותו, היות ואדם זה מהווה סכנה של ממש לציבור. באגד אנו נציין לשבח את הנהג האמיץ והמאופק אשר למרות פחדיו וחששותיו שמר על ריסון ואיפוק ולא נגרר לתגרה אלימה אשר היתה יכולה להסתיים באופן טרגי וקשה״.

ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית מסרו בתגובה לאירוע: "מדובר במקרה אשר מזעזע את אמות הסיפים. לא יעלה על הדעת שנהגי האוטובוסים יספגו שוב ושוב אלימות נגדם. מדובר בחציית קו אדום שבנס לא הסתיימה בפגיעות בנפש. ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית קורא לשר התחבורה לקדם לאלתר את תכנית הארגון לשמירה על הנהגים וקידום מעמדם כעובדי ציבור. נראה כי מציאות בה נהגים ירצחו על הכביש בעקבות אלימות נוסעים נגדם קרובה מתמיד".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "עם קבלת הדיווח הגיעו למקום שוטרים שפתחו בסריקות אחר החשוד, נסיבות האירוע נבדקות".‎

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הגיב לתיעוד ובחר בצעד חריג לעשות "שיימינג" לאותו נוסע, "כדי שהבריון האלים הזה יתבייש לצאת מהבית ולהראות את פרצופו ברחוב".

"‏אני בדרך כלל לא נוהג לעשות את זה. אבל זה מקרה חריג והפעם זה כנראה נדרש", כתב שר התחבורה והוסיף: "התלבטתי עם עצמי מאתמול והחלטתי שאסור לי לשתוק. אני מעלה את הסרטון הזה כדי לעשות "שיימינג" להתנהגות האיומה של הנוסע הזה. שתפו בבקשה בכל הכח כדי שהבריון האלים הזה יתבייש לצאת מהבית ולהראות את פרצופו ברחוב.

‏צריך להיות ברור כתב השר: שום דבר, אבל שום דבר, לא מצדיק התנהגות אלימה ומבישה כל כך כלפי נהגים בתח"צ. הנהגים עושים עבודת קודש במציאות מורכבת של עבודה סיזיפית ושוחקת ובתנאים קשים, וברובם המוחלט עושים את זה נהדר וראויים לכל הערכה. יש תקלות ויש מה לשפר אבל התנהגות כזו היא פשוט מחוץ לתחום!

‏אני קורא למשטרת ידראל לעשות כל מה שנדרש בכדי לאתר את העבריין הזה ולמצות איתו את מלא חומרת הדין. עצוב לי ממש אחרי התמונות האלה."

תגובות לכתבה:

  1. סמוטריץ

    נגד אלימות באוטובוסים!!! ונגד אלימות בכנסת!!! מה שקורה עם האלימות שנותני השירות בישראל(נהגים, רופאים, אחיות, מורים, עובדים סוציאלים…ועוד) חוטפים על ימין ועל שמאל היא תוצאה ישירה של מנהיגות קלוקלת, מגעילה ודוחה, עם הרתעה שלא קיימת וחוק שלא נאכף… אז אם בארזים נפלה "שלהבת" מלאה באלימות והסתה מה יגידו איזובי הקיר??? תתעוררו!!!!

כתיבת תגובה: