תגובות

‏סגן נשיא ארה"ב מייק פנס: "טראמפ ביקש להזמין את נתניהו וגנץ לפגישה בנושא תוכנית השלום"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב עם סגן נשיא ארה״ב מייק פנס, בשגרירות ארה״ב בירושלים. בפגישה השתתפו גם שגריר ארה״ב בישראל דוד פרידמן ושגריר ישראל בארה״ב רון דרמר.


דברי ראש הממשלה נתניהו בתום הפגישה:

[תרגום מאנגלית]

״אדוני סגן הנשיא, ראשית, הרשה לי לומר שדיברת היום בצורה מאוד נוגעת ללב, הן בתוכן דבריך, והן בעומק הרגש שהבעת. זאת הייתה אמירה אוניברסלית עם עמדה מוסרית איתנה – לתרגם את הזיכרון למעשה, ואתה אכן מתרגם למעשים. הנשיא טראמפ ואתה עומדים בפני הפגנת האנטישמיות הגרועה ביותר, והיא קריאתה של איראן למחוק את 6 מיליון היהודים ויותר החיים בישראל. דיברת על כך בבהירות היום, ואתה פועל בנושא זה בצורה ברורה בכל יום. אני מבקש לברך אותך על בואך לכאן, על הדברים שאמרת, ועל הדברים שאתה, הנשיא טראמפ וממשל טראמפ עושים בכל יום ויום לטובת ביטחונה של ישראל.

אין לישראל ידיד טוב יותר מאשר הנשיא טראמפ. ידידות זו באה לידי ביטוי בכך שאנו נמצאים כעת בשגרירות ארה"ב בירושלים, שהנשיא טראמפ הכיר בירושלים כעיר הבירה של ישראל, שהנשיא טראמפ הכיר בריבונותה של ישראל על רמת הגולן, וכעת, בהזמנה זו, אני חושב שהנשיא מבקש להעניק לישראל את השלום והביטחון שלהם היא ראויה.

אני נענה בשמחה להזמנתו, לבוא לוושינגטון כדי לדון עמו ברעיונותיו כיצד לקדם את השלום, וכדי לעבוד איתו כדי לקדם את המטרה הזו. הצעתי שבני גנץ יוזמן גם כן לאירוע זה, משום שאני חושב שחשוב שלא נפספס את ההזדמנות ההיסטורית הזו. כשיש לנו ידידים כאלה בבית הלבן, כשיש לנו תמיכה כזאת בארצות הברית, עלינו להשיג קונצנזוס רחב ככל האפשר בנוגע למאמצים להשיג ביטחון ושלום, שלום וביטחון עבור מדינת ישראל. אני מצפה לעשות את שניהם, ואני מודה לך שוב על ידידותך המופלאה.״(צילום: קובי גדעון/לע״מ)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: