חייל צה"ל במדים נפצע מאלימות והושפל בשפרעם – התוקף צעק דברים בגנות חיילי צה"ל

חייל צה"ל כבן עשרים הגיע לעיר שפרעם לפני מספר שבועות, על מנת לטפל בעניינים בירוקרטים להם נצרך. הוא הגיע לבוש במדי צה"ל לסניף הדואר בעיר, אולם שם נתקל בקללות ודברים בגנות חיילי צה"ל מצד בן מיעוטים. החייל עזב את המקום, אולם התוקף רדף אחריו, הכה ברכבו ואף פגע בפניו של החייל ושבר את אפו. החייל נזקק לניתוחים בפניו ועד היום סובל מכאבים הקשורים לתקיפה.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מלווה את החייל שלח מכתב למשטרה בבקשה לאתר את התוקף במהירות. במכתב תואר כי החייל הגיע לבוש מדים לסניף הדואר בעיר שפרעם, שם ביקש מאחד הנוכחים לסייע לו בהגשת מסמכים, ואף הציע לו כסף תמורת עזרתו.

אולם אותו אדם החל לצעוק על החייל ולקלל כנגד חיילי צה"ל. החייל חש מאוים ומיהר לעזוב את המקום לכיוון רכבו שחנה בחניון תת קרקעי סמוך. לפי המכתב "החל התוקף רודף אחרי החייל.. התוקף הגיע לרכב והחל לדפוק על הרכב בעוצמה, תוך שהוא מקלל ומחרף את חיילי צה"ל".

עקב עומס בחניון נאלץ החייל לעצור את רכבו, או אז אילץ אותו התוקף לצאת מהרכב בעוד שני בני מיעוטים נוספים מתקרבים לזירה "בצורה מאיימת". בשלב זה אף תפס התוקף את החייל בידו וניסה לגרור אותו הצידה.

עוד נכתב כי "התוקף הרים את מכנסיו על מנת לתת תחושה לחייל שהוא הולך לשלוף סכין, ואז נתן נגיחה עוצמתית בפניו של החייל. אפו של החייל נשבר והוא ראה 'שחור בעיניים' תוך שפניו מדממות. בשלב זה השתחרר הפקק בחניון והחייל נמלט מהמקום ברכבו".

החייל פונה לבית החולים רמב"ם בחיפה, שם טופל ועבר שני ניתוחים בפניו, בנוסף סובל החייל מסיוטים, חרדות וכאבים נוספים. הטיפולים אותם עובר החייל נמשכים גם בימים אלו, וצפויים להימשך לפחות חצי שנה.

אמו של החייל תיארה כי "הבן שלי ניסה להרגיע אותו, ואותו אדם פשוט נגח לו בפנים, כנראה שעם הראש, בעוצמה כל כך חזקה, ומקלל אותו. הוא עבר שני ניתוחים באף, מאז הוא לא חזר לבסיס כבר חודש. יש לו קשיים בנשימה, בעיה בסחוס שאפשר לטפל בה רק עוד חצי שנה".

עוד סיפרה האם כי בנה "סובל מאוד. הוא נכנס לסוג של חרדה. המזל שהבן שלי ילד סבלן והוא לא הגיב. אם הוא לא היה ברוח זה היה נגמר אחרת. אני כל כך כעוסה ובוכייה, אנחנו כל כך אוהבים את הארץ שלנו ופשוט בושה, שפרעם זה חלק ממדינת ישראל. לא יקום ולא יהיה שהוא יצטרך לגשת למקומות ולהוריד את הכיפה מהראש או את המדים".

האם הוסיפה כי היא חוששת להיכנס היום לשפרעם, וכי לא ידוע למשפחה על התקדמות המשטרה בנושא. האם סיימה "להרים יד על חייל יש בזה אימרה מאוד חזקה. זה לא רק אזרח, זה לא רק יהודי. גם כל המלל שנזרק לעברו.. מזל שהוא לא הגיב. אם הוא לא היה נכנס לרכב תוך כדי שהוא מדמם, ה' יודע איפה זה היה נגמר".

כאמור, עו"ד בלייכר שלח מכתב לאגף מנהל החקירות בשפרעם, בו תיאר כי מדובר באירוע תקיפה חמור עם נסיבות מחמירות ביותר. בסוף מכתבו ביקש עו"ד בלייכר "לא לחסוך במאמצי החקירה ואיתור התוקף. אבקש לאסוף מצלמות מכל זירות האירוע, משרד הרישוי והחניון".

עו"ד חיים בלייכר המסייע לחייל מסר "מדובר בפשע שנאה חמור כלפי חייל צה"ל בשל היותו חייל צה"ל. יש לפעול בנחישות למיגור התופעה של טרוריסטים הנושאים אזרחות ישראלית אך משליטים טרור כנגד חיילי צה"ל תוך הזדהות עם האויב".

(צילום אילוסטרציה)

תגובות לכתבה:

  1. אתי

    צריך לשלול את אזרחותם של הנבלות הערבים שתקפו את החייל.

  2. עצמון

    החייל הוא רכוש צה"ל למה הצבא לא בתמונה?

כתיבת תגובה: