‏"אתם לא מכבדים את החוקים" – נשיא צרפת התעמת עם שוטרים בעיר העתיקה בירושלים | תיעוד

עימות מילולי בין נשיא צרפת לשוטרי משטרת ישראל אירעה במהלך ביקורו היום בירושלים. במהלך "פורום השואה" לרגל 75 שנה לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ, צעק הנשיא עמנואל מקרון על השוטרים ואמר: "כולם מכיר את הנהלים. אני לא אוהב את מה שאתם עושים, צאו החוצה. אף אחד לא התכוון לעשות פרובוקציה לאף אחד".

ביציאה מהכנסייה נשיא צרפת ביקש להתנצל בפני אנשי הביטחון, לחץ את ידם, והפמליה המשיכה הלאה.


‏בשנת 1996 אירעה תקרית כזאת עם הנשיא שיראק בביקורו באותו מקום.

גם הוא התעמת עם אנשי הביטחון הישראלים שניסו לדעתו למנוע ממנו מפגש עם אזרחים פלסטינים שביקשו ללחוץ לו את היד וצעק: "האם אתם רוצים שאעלה על המטוס ואחזור הביתה?"

נשיאי צרפת מתנגדים לכללי הביקור שמכתיבים להם השב"כ ומשטרת ישראל בביקור בכנסיית סנט אנה בירושלים המזרחית שהיא טריטוריה צרפתית עם דגל צרפת. הצרפתים לא ירשו פגיעה בטריטוריה צרפתית.

מדוברות המשטרה והשב"כ נמסר כי היום בשעות הצהריים שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל איבטחו את נשיא צרפת עמנואל מקרון בעת ביקורו בעיר העתיקה בירושלים.
בעת הגעתם לכנסיית סנט אנה שבעיר העתיקה, התנהל שיח בין גורמי האבטחה לבין המאבטחים הצרפתיים בדבר הכניסה לתוך הכנסייה יחד עם הנשיא.

נשיא צרפת ביקש מהכוח לכבד את הכללים הנהוגים במקום, ובהתאם לתיאום שבוצע מראש לצורך סידורי האבטחה, ליוו את נשיא צרפת ואנשיו בתוך הכנסייה שוטר ואיש שירות הביטחון הכללי.


עם צאתו, יישרו את ההדורים וצוותו של הנשיא התנצל על האירוע, הנשיא לחץ את ידם של הכוחות והמשיך בביקורו בעיר העתיקה בליווי הכוחות והאמצעים הדרושים לצורך שמירה על ביטחונו כאישיות רמת דרג המבקרת בישראל.


תגובות לכתבה:

  1. פימפום

    כאלק בקע

כתיבת תגובה: