נואשים לכשרות | שלם אגרה שנתית בלבד לרבנות ביתר ותקבל רק כשרות מהבד"צ

בעיתון שערים נחשף אמש כי הרבנות ביתר הודיעה כי הם הכריזו על שיתוף פעולה עם בד"צים אשכנזיים בלבד.

הפרסום בעיתון המקומי שערים

בכתבה שפורסמה הרבנות פונה לכל בעלי העסקים המחזיקים כשרות ללא רבנות להגיע למשרדים ולשלם רק אגרה בלבד, הדבר גורם מצד אחד לחיסכון בתשלום כפל עבור ההשגחה אבל מצד שני להחלשת הרבנות המקומית אשר מסתמכת על גופים פרטיים ומחזקת את הטענה כי אין צורך בכשרות הרבנות מלבד האגרה מה שטענו בארגונים רבים.


תעודת השגחה ללא רבנות ביתר עילית

גורמים בכירים בתחום הכשרות טוענים כי הדבר מהווה מכשול גדול מאיפה ניתן לדעת שאכן המשגיחים של הבד"צים יודעים להשגיח כראוי ועברו הכשרה מקצועית בתחום.

בנוסף בד"צים אחרים טוענים כי יש פה קידום אינטרסים וחסימת תחרות ע"י קידום בד"צים פרטיים בניגוד לחוק, לא יתכן שרק בד"צ העדה החרדית לנדא ורובין יאושרו ושאר הבד"צים לא, המקרה הזה דומה בחומרתו לסיפור שהיה בעיר חולון עם הרב אברהם יוסף שנחשד כי קידם את בד"צ בית יוסף.

הדבר עורר זעם גדול גם בקרב אנשי הציונות הדתית אשר מסתמכים על הכשר הרבנות ונראה שהדבר יכול לפגוע בתדמית של הגוף הממלכתי, בכך נוצר מצב שהרבנות הופכת לרגולטור בלבד.

עמנואל אבינועם מתושבי העיר אמר לחדשות כל העולם כי הוא מתכוון לפנות מחר בבוקר למבקר המדינה שיפתח בחקירה ושלא יאפשר את המהלך הלא חוקי לטענתו שנעשה פה, לא יתכן שיאפשרו רק לכשרויות האלו להיכנס ולגופים אחרים לא אנחנו לא ניתן לזה לקרות הרבנות במצב אנוש והם לא יודעים איך להתמודד עם הגופים הפרטיים אז הם זועקים לעזרה.

מהרבנות ביתר עילית לא הצלחנו להשיג תגובה עד לפרסום הכתבה נפרסם כשתתקבל.תגובות לכתבה:

  1. אברהם

    לא קראתם את הכתבה מספיק טוב, הרבנות המקומית לא מסתמכת על הכשרות הבדצים, היא ממשיכה להשגיח ומשגיח מטעמה יעבור ויעשה ביקורות פתע, אם בעל העסק יעמוד ויראה שהוא מקפיד על קלה כבחמורה, לא יצטרך לשלם בנוסף עבור המשגיח המקומי.
    כך נהוג גם בירושלים

כתיבת תגובה: