רכבת התנגשה ברכב צבאי שהתפרץ לשטח המסילה סמוך לדימונה – 15 נוסעים פונו

רכב צבאי שנכנס הערב לשטח המסילה הסמוכה לדימונה, בניגוד לתקנות, וניסה ככל הנראה לחצותה ללא הצלחה, נפגע מרכבת חולפת.

הרכב, שנוסעיו נמלטו ממנו לפני ההתנגשות, היה ריק מבני אדם בזמן הפגיעה. נהג הקטר, כבן 30, נפצע קל עם חבלה ביד ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה‎.


אין נפגעים מבין נוסעי הרכב או הרכבת והרכבת הושבתה עד לבדיקת טכנאי.

מדוברות רכבת ישראל נמסר: רכב אשר נכנס לשטח המסילה הסמוכה לדימונה, בניגוד לתקנות, וניסה כפי הנראה לחצותה ללא הצלחה, נפגע מרכבת חולפת. הרכב לא היה מאוייש בזמן הפגיעה ואין כפי הידוע נפגעים מבין נוסעי הרכב או הרכבת. ברכבת מזכירים לכלל משתמשי הדרך לשמור על משנה זהירות בקרבת מסילה ולחצות רק במקומות מוגדרים לחציה בטוחה. עוד מזכירים ברכבת כי מרחק הבלימה של רכבת הינו קילומטר, וכי תוואי המסילה הינו קשה ואסור למעבר, גם לרכבי שטח, וחצייה בלתי מבוקרת מסוכנת הן לנוסעי הרכב והן למשתמשי הרכבת.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "‏הערב, במהלך אימון ניווט בדרום הארץ, עלה רכב צבאי ובו שלושה לוחמים על פסי רכבת. הלוחמים לא הצליחו להניע את הרכב ולהסיטו מפסי הרכבת ולכן פינו את הציוד שהיה על הרכב והתפנו ממנו באופן מיידי.


הכוח דיווח למשטרת ישראל ולגורמי הביטחון על האירוע וזמן קצר לאחר מכן, רכבת שנעה על הפסים פגעה ברכב הריק. האימון הופסק והאירוע מתוחקר. אין נפגעים ונגרם נזק לרכב."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: