תגובות

‏פיגוע בחברון, רצח והתאבדות בפתח תקווה | סיכום חדשות השבת

צעיר בן 22 נפצע באורח בינוני בפיגוע דקירה בציר הגיבורים בקרית ארבע. הוא פונה עם דקירה בכתף לבית החולים שערי צדק בירושלים. לוחמי צה"ל עצרו את המחבל והוא הועבר להמשך חקירה.


מוקדם יותר, מחבלת בשנות ה-50 לחייה חמושה בסכין נעצרה בשער שכם בירושלים בחשד לניסיון דקירה. אזרח שהיה בסמוך ולוחמי מג"ב השתלטו עליה ועצרו אותה, והיא הועברה לחקירה. אין נפגעים באירוע.

במהלך השבת המשיכו מחבלים מרצועת עזה להפריח בלוני נפץ וטיסני נפץ לעבר ישראל. בחלק מההפרחות התפוצצו מטעני החבלה שחוברו לזרים עוד בשטח הרצועה בעת שכבר היו במעוף לעבר הארץ.


צרור בלונים חשוד אותר סמוך לצאת השבת בשדרות. אין נפגעים באירוע.

צילום: דוברות המשטרה.

מחבל נהרג בפיצוץ באזור רפיח ברצועה וזאת לאחר שככל הנראה התעסק בפגז ישן שנורה בעבר ע״י צה״ל ונמצא בשטח חקלאי. בפיצוץ נוסף באזור נפצע מחבל נוסף באורח אנוש לאחר שניסה להפריח זר בלוני נפץ.

בני זוג נמצאו בערב שבת מתים בדירה בפתח תקווה, סלאביק מבשב בן 62 (מאבטח עם נשק ברישיון) וילנה יצחקבייב בת 57. על פי חקירה ראשונית של המשטרה, מדובר ככל הנראה ברצח והתאבדות, ייתכן ועל רקע רצונה של יצחקבייב לסיים את הקשר שהתנהל בין השניים בשנתיים האחרונות.

גבר בן 30 נהרג בערב שבת בשריפה במבנה ביישוב נוב שבדרום רמת הגולן. צוותי מד"א וכוחות הכיבוי חילצו אותו מהמבנה כשהוא ללא סימני חיים ונאלצו לקבוע את מותו.

קרדיט: תיעוד מבצעי כבאות והצלה לישראל.

רוכב אופנוע כבן 30 נפצע באורח בינוני לאחר שנפגע מרכב ברחוב דיזינגוף בתל אביב.

שלושה פצועים בינוני וקל בתאונת דרכים בין שלושה כלי רכב שאירעה ברחוב צוקית במודיעין.

צעיר בן 22 נהרג לאחר שרכב התנגש בסלע בצד הדרך בכביש 90 סמוך למפעלים.

רוכב אופנוע בן 26 נפצע באורח בינוני לאחר שהחליק בכביש 1 בדרך ממחלף בן שמן לכיוון מערב.

ילד בן 9 מאחד הכפרים בצפון פונה לחדר הלם ברמב"ם באמצעות מסוק עם כוויות נרחבות של 50% בחלק גופו העליון. מצבו מוגדר קשה והוא מאושפז בטיפול נמרץ ילדים. הילד ישב ליד קמין עצים מכוסה בשמיכה מאריג סינטטי שמאוד מחמם אבל גם מאוד דליק, השמיכה התלקחה ולכן נגרמו לו כוויות כה נרחבות.

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

נתין זר מסין בן 29 נפצע בינוני ככה"נ מדקירה ברחוב ראש פינה בתל אביב.

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

יו"ר העבודה-גשר- מרצ ח"כ עמיר פרץ אמר כי אם רשימתו תיבחר, "חמאס לא יקבל דולר אחד מישראל". באירוע "שבתרבות" בחולון הדגיש כי "נבודד את חמאס ונפתח במו"מ מדיני עם הרשות הפלסטינית.בקשר לאיום האירני טען כי יש לבנות ציר של המדינות המתונות במזה"ת כנגד איראן. "נבנה את הציר עם מרוקו, ירדן, מצריים, ערב הסעודית, מדינות המפרץ ביחד עם הרשות הפלסטינית".

הגנרל של חיל האוויר האמריקני ג'ון הייטן אמר כי קוריאה הצפונית מתחמשת במהירות רבה יותר מכל מדינה בעולם. "קוריאה הצפונית בונה טילים חדשים, יכולות חדשות, נשקים חדשים במהירות, יותר מכל מדינה בעולם". הייטן הוסיף כי קוריאה הצפונית אף לומדת מטעויותיה מהר וכך מתקדמת בתוכנית הגרעין שלה.

כ-50 אלף מטיילים יצאו אל הטבע וצפו בזרימות הנחלים בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים בנוסף כ 13 אלף מבקרים הגיעו לאתר הטבילה לציין את טקסי האפיפניה. בין האתרים הבולטים היו: בניאס עם 2000 מבקרים, קיסריה עם 2400 מבקרים וקומראן עם 2300 מבקרים.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: